Umut Akyürek hayranlarına müjde! Sanat dünyasının sevilen ismi Umut Akyürek'in eşi Oktay Ertuğrul hakkındaki merak edilen soruların cevapları burada. Umut Akyürek eşi Oktay Ertuğrul kimdir? ve Oktay Ertuğrul mesleği ne? Kaç yaşında ve nereli? İşte, Umut Akyürek'in eşinin gizemli dünyasına dair tüm detaylar. Hazırsanız, sizi bu bilgi dolu yazıya davet ediyoruz! İşte detaylar...

Umut Akyürek eşi Oktay Ertuğrul kimdir?

1972 yılında dünyaya gözlerini açan Oktay Ertuğrul, Türk Halk Müziği sahnesine damgasını vurmuş bir sanatçı olarak biliniyor. Elazığ'ın Aydınlar Hedi Köyü nüfusuna kayıtlı olan sanatçının çocukluk yılları, köyünde geçmiş ve bu topraklarda müziğe olan tutkusunu keşfetmiştir.

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı'ndan başarıyla mezun olan Ertuğrul, müziğe olan sevdasını profesyonel bir kariyere dönüştürmüştür. TRT sınavlarına katılarak Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu'nda (TRT) sanatçı olarak yer bulan Oktay Ertuğrul, bu platformda yeteneklerini sergileme fırsatı bulmuştur.

Sanat hayatının zirvesine yürüyen Oktay Ertuğrul, 2007 yılında "Lirik" ve 2013 yılında "Sır" isimli albümleriyle müzik dünyasındaki yerini sağlamlaştırmıştır. Bu albümler, sanatçının özgün tarzını ve müzikal yeteneğini dinleyicilere başarıyla sunmuş, geniş bir hayran kitlesi edinmesine katkı sağlamıştır. Oktay Ertuğrul'un müzikle dolu kariyeri, Türk Halk Müziği'nin önemli isimleri arasında hak ettiği yeri almasına vesile olmuştur.

Kaynak: Haber Merkezi