Sinema tutkunlarının merakla araştırdığı yapımlardan biri olan "Uçuş Planı", sürükleyici konusu ve etkileyici oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Ancak izleyicilerin film hakkında bilgi sahibi olmak istedikleri bazı detaylar var. "Uçuş Planı" nerede çekildi? Hangi ünlü isimleri bünyesinde barındırıyor? İşte, bu soruların cevapları ve daha fazlası...

Uçuş Planı Filmi Nerede Çekildi?

Uçuş Planı filmi, 2004 yılında Berlin, Almanya ve Los Angeles, Kaliforniya, ABD'de çekildi. Berlin'de Brandenburg Havalimanı ve Tegel Havalimanı'nda çekimler gerçekleşti. Los Angeles'ta ise Universal Studios Hollywood ve Santa Monica Pier gibi mekanlar kullanıldı.

Ne Zaman Çekildi?

Filmin çekimleri 2004 yılının Temmuz ayında başladı ve Eylül ayında tamamlandı. Film, 23 Eylül 2005 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri'nde vizyona girdi. Türkiye'de ise 11 Kasım 2005 tarihinde gösterime sunuldu.

Uçuş Planı Oyuncuları Kimler?

Filmin başrollerinde Jodie Foster, Peter Sarsgaard ve Sean Bean yer alıyor. Diğer önemli rollerde ise Marlene Lawston, Judith Scott, Mary Gallagher, Erika Christensen ve Christopher Gartin yer alıyor.

IMDb Puanı Kaç?

Uçuş Planı filmi, IMDb'de 10 üzerinden 6,3 puana sahip.

Uçuş Planı Konusu Ne?

Kyle Pratt (Jodie Foster), kocası vefat ettikten sonra 6 yaşındaki kızı Julia (Marlene Lawston) ile birlikte Berlin'den New York'a uçuşa biner. Uçuş sırasında Kyle, tuvalete gittiğinde Julia'nın ortadan kaybolduğunu fark eder. Uçaktaki mürettebat ve yolculardan yardım ister, ancak kimse Julia'yı görmemiştir. Kyle, kızı kaçırıldığından emindir ve onu bulmak için elinden geleni yapar.

Kaynak: Haber Merkezi