Günümüzde Türkiye ve dünya genelinde birçok önemli gelişme yaşanıyor. 4 Nisan 2024 tarihinde öne çıkan gündem başlıkları arasında, uluslararası ilişkilerdeki değişimler, ekonomik verilerdeki güncellemeler ve siyasi arenadaki önemli kararlar yer alıyor. Türkiye'nin iç ve dış politikadaki hamleleri, teknoloji alanındaki yenilikler, küresel çapta yaşanan olaylar ve daha birçok konu, gündemi şekillendiriyor. Bu haberimizde, 4 Nisan 2024'te Türkiye'nin ve dünyanın gündemini belirleyen başlıkları detaylarıyla ele alacağız...

4 Nisan 2024 Gündem Başlıkları

Bugün Türkiye ve dünya genelinde önemli olaylar ve gelişmeler yaşandı.Türkiye'de siyasi arenada önemli adımlar atılırken, dünya genelinde de dikkat çeken olaylar gerçekleşti. İşte 4 Nisan 2024 tarihine dair gündem başlıkları:

  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'daki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısına başkanlık edecek. Saat 15.00'te gerçekleşecek toplantı önemli konuları ele alacak.

  • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye'ye misafir edilen Gazzelilerle bir iftar programında buluşacak. Program TBMM'de saat 19.23'te gerçekleşecek.

  • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir'deki Adnan Menderes Havalimanı'nda halk buluşmasına katılacak ve ardından Manisa Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek halka hitap edecek. İzmir'deki programı saat 16.00'da başlayacak ve Manisa'daki ziyareti 17.00-18.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

  • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kahramanmaraş'ta Önsen Çocuk Evleri Sitesi Temel Atma Töreni'ne katılacak. Tören saat 14.00'te gerçekleşecek.

EKONOMİ FİNANS

  • Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Ankara'da haftalık bankacılık sektörü verilerini açıklayacak. Açıklama saat 14.00'te yapılacak.

  • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Ankara'da haftalık para ve banka istatistikleri ile mart ayına ilişkin reel efektif döviz kuru verilerini açıklayacak. Sunum saat 14.30'da gerçekleşecek.

DÜNYA DİPLOMASİ

  • Türkiye'yi Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın temsil edeceği NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın ikinci gün oturumları Brüksel'de gerçekleşecek.

  • İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları ve bu bölgedeki insani krize ilişkin gelişmeler, Kudüs, Gazze ve Kahire gibi yerlerde yakından takip ediliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ