29 Haziran 2024'te Türkiye ve dünya gündeminde neler yaşandı? Hangi gelişmeler öne çıktı? Ekonomik dalgalanmalar, siyasi demeçler, uluslararası ilişkilerdeki önemli adımlar ve spor dünyasından son dakika haberleriyle günün özetini sizler için hazırladık. Türkiye'nin ve dünyanın nabzını tutan bu haberimizde tüm detayları bulabilirsiniz. İşte gündemin öne çıkan başlıkları...

Turkiyenin Ve Dunyanin Onemli Gelismeleri 10 Nisan 2024 Gundem Basliklari

29 Haziran 2024 Gündem Başlıkları

Bugün, 29 Haziran 2024, Türkiye ve dünya gündeminde bir dizi önemli olay ve gelişme öne çıkıyor. Vatandaşlar, siyasi, ekonomik ve sosyal konularda gelişmeleri yakından takip ederken, bu tarihte yaşananlar büyük bir ilgiyle inceleniyor. Dünya genelindeki önemli olayların yanı sıra Türkiye'nin içinde bulunduğu dinamikler de günün gündemini belirliyor. İşte 29 Haziran 2024'te dikkat çeken başlıklar...

Özgür Özel'den Şimşek Karatepe Görüşmesine Dair Açıklama 'Maalesef Aynı Dil Konuşulmadı'

Yasama Yürütme Siyaset

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün İstanbul'da saat 10.00'da düzenlenecek olan Yurt Dışı Örgütlenme İkinci Yüzyıl Vizyonu Çalıştayı'na katılacak.

Mahinur Özdemir Göktaş

Ekonomi ve Finans

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, İstanbul'da saat 14.00'te, Belçika-Türkiye Göçünün 60. Yıl Kutlamaları kapsamında düzenlenecek olan Gurbet Kuşu Festivali'ne iştirak edecek.
 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Mersin'de saat 11.00'de Çukurova Havalimanı şantiyesinde, saat 15.00'te ise Çeşmeli-Kızkalesi Otoyol şantiyesinde incelemelerde bulunacak ve basın açıklaması yapacak.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Hamas Lideri Haniye Ile Neden Görüştü

Dünya ve Diplomasi

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Hırvatistan'ın Dubrovnik kentinde düzenlenecek olan Türkiye-Bosna Hersek-Hırvatistan Üçlü Danışma Mekanizması Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılacak.
 • İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları ve insani krizin yansımaları Gazze ve Kudüs'ten izlenmeye devam ediyor.

Mehmet Nuri Ersoy

Kültür ve Sanat

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Van'da düzenlenen Van Kültür Yolu Festivali'nin açılışı dolayısıyla saat 10.00'da Van Müzesi'nde basın açıklaması yapacak.

Euro 2024Un Almanya Ekonomisine Etkisi Ne Olacak

Spor

 • Almanya'da düzenlenen 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2024) son 16 turu mücadelesi bugün başlıyor. İsviçre-İtalya ve Almanya-Danimarka maçları Berlin ve Dortmund'da oynanacak.
 • A Milli Futbol Takımı, EURO 2024'te 2 Temmuz Salı günü Avusturya ile yapacağı son 16 turu mücadelesinin hazırlıklarına Barsinghausen'de devam edecek.
 • Basketbolda FIBA 17 Yaş Altı Dünya Kupası, bugün İstanbul'da başlıyor. Türkiye, C Grubu'ndaki ilk maçında saat 20.00'de Yeni Zelanda ile karşılaşacak.
 • Fenerbahçe, yeni sezon hazırlıkları kapsamında Düzce'nin Topuk Yaylası'ndaki tesislerinde saat 10.30'da Romanya'nın Petrolul takımıyla ilk hazırlık maçını yapacak.
 • Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda sezonun 11. yarışı olan Avusturya Grand Prix'sinin sprint yarışı ve sıralama turu mücadelesi bugün Spielberg'de gerçekleştirilecek. Sprint yarışı saat 13.00'te, sıralama turu ise saat 17.00'de başlayacak.
Kaynak: AA