Türkiye'nin siyasi sahnesinde genç ve dinamik bir isim, belediye başkanlığı için adaylık yarışında ön plana çıkıyor. Baran Birkaç, ülkenin en genç belediye başkan adayları arasında yer alarak dikkatleri üzerine çekiyor. Peki Türkiye’nin en genç belediye başkan adayı kim? Baran Birkaç kimdir? detaylar haberimizde!

Türkiye’nin en genç belediye başkan adayı kim?

Osmaniye’de yaşayan 18 yaşındaki lise öğrencisi Baran Birkaç, 2024 Yerel Seçimleri'nde Türkiye’nin en genç belediye başkan adayı oldu.

Baran Birkaç kimdir?

Kadirli ilçesinde yaşayan ve açık öğretim lisesinde eğitim gören 18 yaşındaki Baran Birkaç, 31 Mart yerel seçimlerinde Bağımsız Türkiye Partisi Kadirli Belediye Başkan adayı olarak seçimlere katıldı.

Seçimlerin sonuçlarına göre, Baran Birkaç Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve HÜDAPAR gibi partilerin adaylarını geride bırakarak 237 kişinin oyunu aldı.

Baran Birkaç, Türkiye'nin en genç belediye başkan adaylarından biri olarak dikkat çekti. Adaylık sürecinde gençleri siyasete teşvik etmeyi amaçladığını belirten Birkaç, "Ailem ve arkadaşlarımın desteğiyle bu seçimlerde belediye başkan adayı oldum. İlk kez oy kullanmanın ve aday olmanın heyecanını yaşıyorum. Kazansam da kaybetsen de, asıl hedefim gençleri siyasete yönlendirmek. Siyasetin gençleşmeye ihtiyacı var. Gençler ülkelerinin geleceği üzerinde söz sahibi olmalı" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kaynak: HABER MERKEZİ