Türkiye’nin mükemmelleri ESBAŞ’ta buluştu

2017’de Türkiye Mükemmellik Ödülü’nü alan Ege Serbest Bölgesi (ESBAŞ), Türkiye’de yetenek, mükemmellik ve sürdürülebilirlik konularında öncü olan kurum ve kuruluşları ESBAŞ 3. Mükemmellik Zirvesi’nde bir araya getirdi

Türkiye’nin mükemmelleri ESBAŞ’ta buluştu

2017’de Türkiye Mükemmellik Ödülü’nü alan Ege Serbest Bölgesi (ESBAŞ), Türkiye’de yetenek, mükemmellik ve sürdürülebilirlik konularında öncü olan kurum ve kuruluşları ESBAŞ 3. Mükemmellik Zirvesi’nde bir araya getirdi

Türkiye’nin mükemmelleri ESBAŞ’ta buluştu
13 Mart 2019 - 11:50

SERCAN ÖZİPEKÇİ

2017 yılında Türkiye Mükemmellik Ödülünü alarak Türkiye’de serbest bölgeler içerisinde bir ilke imza atan Ege Serbest Bölgesi (ESBAŞ), yetenek, mükemmellik ve sürdürülebilirlik konularında öncü olan kurum ve kuruluşları ESBAŞ 3. Mükemmellik Zirvesi’nde buluşturdu. Ege Serbest Bölgesi’nde düzenlenen zirveye Türkiye’de ödül alan çok sayıda kurum ve kuruluşun temsilcileri katıldı. Açılış konuşmasını yapan ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler, sürdürülebilirlik konusunda çalışmalarının amacının ekonomi, toplum ve çevreye kalıcı değerler üretmek olduğunu belirterek, “ESBAŞ da yeşil alan için ayrılan alan, binalar için ayırdığımız alanın 2 katı, yolların ise 4 katı. Mükemmellik yolunda atılan her adımın daha güzel bir çalışma ortamı daha güzel bir dünyanın kilit noktası olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

Hedef, mükemmel bölge

ESBAŞ’ın çıktığı kalite yolculuğunu 2000 yılından beri sürdürdüğünü dile getiren Güler, “ESBAŞ olarak 2000 yılından bu yana kalite yolcuğunu sürdürüyoruz. Bitmeyen bir yolculuktayız. Kalite yolcuğumuz hızlanarak kurumsal iyileştirmelerin hizmete geçmesi KALDER’le imzaladığımız iyi niyet anlaşmasıyla başladı. Kasım 2017’de Türkiye mükemmellik ödülünü aldık. Ayrıca dünyadaki 3 uzay kampından biri olan uzay kampımız sürdürebilir bir gelecek yaratma bakımından iyi uygulama olarak seçildi. Türkiye’de insan yönetimi alanında kurulmuş PERYÖN tarafından düzenlenen insana değer ödülünü aldık. Mükemmel bir kuruluş olmak Ege Serbest Bölgesi’ni mükemmeliyet merkezi yapmak için çıktığımız bu yolda bu performansı sürdürmeyi ve alanında mükemmeliyet bölgesi yapma hedefini belirledik. Misyonumuz bölgedeki şirketler için çalışmak. Ayrıca Türkiye ekonomisine destek olmak için yabancı yatırımcıları Türkiye’ye çekmek” dedi.


“ESBAŞ standardı oluştu”

Sürdürülebilirlik konusunda çalışmalarının amacı ekonomi, toplum ve çevreye kalıcı değerler üretmek olduğunu belirten Güler,“ESBAŞ’da yeşil alan için ayrılan alan binalar için ayırdığımız alanın 2 katı. Yolların ise 4 katı. Her yatırımcı yüzde 10 arazisini yeşil alan olarak bırakmak zorunda. Geçen yıldan itibaren tüm serbest bölgeler de bizim standardımız standart hale geldi. Mükemmellik yolunda atılan her adımın daha güzel bir çalışma ortamı daha güzel bir dünyanın kilit noktası olduğuna inanıyorum. Her şeyin yaşamda kalite için yapılmasını arzuluyorum” ifadelerini kullandı.


“Yaşam biçimi olmalı”

Türkiye Kalite Derneği (KalDer)’in kamu ve özel sektörün kuruluşların yönetim ve iş kalitesini geliştirdiğini kaydeden KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Senem Kılıç, “KalDer, kurumların rekabet seviyelerini ulusal ve uluslararası arenalarda artırarak oluşturduğu ortamlarda bireylerin yaşam kalitesini artırmaya çaba sarf etmekte, mükemmellik kültürünü yaşam biçimi haline getirerek ülkemizin refah seviyesini yükseltmek için çalışmaktadır. Türkiye’de ESBAŞ gibi kurumların çoğalması, mükemmelliği kendi bünyesinde arayanlarla ülkemiz gelişecek” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum