Filenin Sultanları'nın heyecanı, Milletler Ligi'nin kapılarını aralamak için Antalya'ya geliyor. İlk hafta mücadelesinin gözdesi ise Türkiye'nin voleybol geleneğinin köklü temsilcisi A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın Japonya'ya karşı sergileyeceği performans olacak. Ancak, bu muhteşem çekişmeyi izlemek isteyenler için önemli bir soru var: Türkiye - Japonya voleybol maçı hangi kanalda ve saat kaçta? Detaylar haberimizde!

Türkiye - Japonya voleybol maçı ne zaman?

Milletler Ligi açılış mücadelesi 14 Mayıs Salı günü Bulgaristan ve Hollanda arasında oynanacak. Ardından VNL’de heyecan İtalya - Polonya karşılaşmasıyla devam edecek. A Milli Kadın Voleybol Takımımız ise ilk müsabakasını Japonya’ya karşı oynayacak. Türkiye - Japona mücadelesi 15 Mayıs Çarşamba günü saat 20:00’da başlayacak.

Türkiye - Japonya hangi kanalda?

Türkiye ile Japonya arasında voleybol karşılaşması TRT Spor Yıldız ekranlarından canlı yayınlanacak.

“Filenin Sultanları”, ligin ilk haftasında 14-19 Mayıs’ta Antalya’da, ikinci haftasında 28 Mayıs-2 Haziran’da ABD’de, üçüncü haftasında da 11-16 Haziran’da Çin’de mücadele edecek.

16 takımın mücadele edeceği VNL’de üç hafta sonunda puan cetvelinde ilk 8 sırada yer alan takımlar, finallerde mücadele etme hakkı kazanacak.

Japonya maçının kadrosu belli oldu

Kaptan Eda Erdem Dündar'ın, sakatlığı nedeniyle ilk hafta kadrosunda yer almadığı öğrenildi. A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın kadrosu şu şekilde;

Pasörler: Cansu Özbay, Elif Şahin

Pasör Çaprazları: Melissa Vargas

Smaçörler: Hande Baladın, Ebrar Karakurt, İlkin Aydın, Derya Cebecioğlu, Tuğba İvegin

Orta Oyuncular: Zehra Güneş, Aslı Kalaç, Beyza Arıcı

Liberolar: Simge Aköz, Gizem Örge, Ayça Aykaç Altıntaş

Kaynak: Haber Merkezi