Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Sicil Komisyonu Üyesi ve Sürekli Basın Kartı sahibi olan Naci Karaman, 15 Mayıs 2024 Çarşamba günü hayatını kaybetti.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Karaman'ın vefatının ardından bir başsağlığı mesajı yayınladı. Mesajda, "Uzun yıllar boyunca mesleğimize büyük katkılarda bulunan üyemiz Naci Karaman'ın kaybıyla derin bir üzüntü yaşıyoruz. Meslektaşımızın ailesine ve basın camiasına başsağlığı diliyoruz." ifadelerine yer verildi.

Naci Karaman'ın cenaze ile ilgili detaylar daha sonra paylaşılacak.

Naci Karaman kimdir?

Naci Karaman, 1947 yılında Ağrı'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun olan Karaman, ayrıca İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Vatan Mühendislik Yüksek Okulu'nda eğitim aldı. Gazetecilik kariyerine 1970 yılında Bizim Anadolu Gazetesi'nde spor muhabiri olarak başlayan Karaman, daha sonra Günaydın, Saklambaç, 24 Saat Spor, Babıali’de Sabah, Milli Gazete, Son Havadis, Milliyet, Tercüman, Hürriyet ve Cumhuriyet gibi önemli gazeteler ile Hey, Yankı ve Ses dergilerinde çalıştı. Almanca diline hakim olan Karaman, evli ve bir çocuk babasıydı. Sürekli Basın Kartı sahibi olan Karaman, basın dünyasında uzun yıllar aktif olarak yer aldı.

Kaynak: Haber Merkezi