Türk sinemasının efsane ismi ve "Bay Sinema" olarak anılan ünlü yönetmen ve yapımcı Türker İnanoğlu, uzun süredir mücadele ettiği rahatsızlığı nedeniyle yatırıldığı hastanede 87 yaşında hayata veda etti. İnanoğlu'nun ölüm haberinin ardından eski eşi Filiz Akın ve 50 yıllık hayat arkadaşı Gülşen Bubikoğlu duygusal paylaşımlarda bulundu.

"Oğlumun babasını kaybettik"

Filiz Akın, 1964 ile 1974 yılları arasında evli kaldığı ve İlker İnanoğlu adını verdikleri bir oğlu bulunan Türker İnanoğlu'nun vefatını "Uzun süredir hastalıklarla mücadele ediyordu. Tüm çabalara rağmen kurtarılamadı... Sinemayı her şeyin üzerinde seven, üreten ve son ana kadar aktif kalan bir sanatçıydı. Oğlumun babasını kaybettik! Eşimin, çocuklarımızın ve tüm sinema camiasının başı sağ olsun" sözleriyle duyurdu.

Üzüntüsünü paylaştı...

Gülşen Bubikoğlu ise 1974 yılında yapımcı Türker İnanoğlu ile hayatını birleştirmişti. Eşinin ölümünün ardından "Çok kıymetli eşimi kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim" ifadeleriyle duygularını paylaştı.

Cenaze programını duyurdu

Vefat haberi, Türker İnanoğlu'nun damadı gazeteci Cüneyt Özdemir tarafından da duyuruldu. Özdemir, sosyal medya hesabından kayınpederinin cenaze programını takipçileriyle paylaşarak, "Türker İnanoğlu'nun cenaze merasimi 4 Nisan Perşembe günü saat 10.00'da Tim Show Center'da gerçekleşecek. Öğle namazının ardından Levent Barboros Hayrettin Paşa Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Kanlıca Aile Mezarlığı'nda defnedilecektir" dedi.

"Sevenleri olarak acımız büyük"

Vefat haberini duyuran isimler arasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da yer aldı. Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Sanat dünyamızın kaybettiği önemli isimlerinden yapımcı ve film yönetmeni Türker İnanoğlu, geçirdiği ani rahatsızlık sonucunda hastanede hayatını kaybetti. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Sevenleri olarak acımız büyük" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Haber Merkezi