Türk Hava Yolları (THY), özel yolcu salonlarının (CIP lounge) kullanım ücretlerine yüzde 50 oranında zam yapıldığını duyurdu. Yapılan güncellemeyle birlikte, İstanbul İç Hat CIP salonu kullanım ücreti bin 350 TL olarak belirlendi.

Ekonomim'de yer alan habere göre, THY son bir yıl içinde özel yolcu salonlarına neredeyse iki katına varan zam yapmış oldu.

1 Temmuz itibarıyla yapılan zamla birlikte, İstanbul'da CIP salonu kullanım ücreti 900 TL’den bin 350 TL’ye, Antalya ve İzmir’de bin 250 TL’den, Bodrum’da bin 450 TL’den ve Ankara'da 900 TL’den hizmet verilirken, Adana, Kayseri, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Trabzon, Rize gibi şehirlerdeki havalimanlarındaki ücretler ise 750 TL oldu.

Ayrıca, yurt dışı seferlerinde kullanılan özel yolcu salonlarının Vnukovo (Rusya) havalimanında kişi başı 50 dolar olarak belirlendi.

Yapılan zam düzenlemesi 1 Temmuz ile 31 Aralık 2024 tarihleri arasında geçerli olacak olup, yeni yılın gelmesiyle birlikte tekrar gözden geçirilecek ve yeni zamların uygulanması planlanıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ