Paris'te 26 Temmuz-11 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan 2024 Olimpiyat Oyunları'na Türk boks takımı, tarihi bir katılımla damga vuruyor. Toplamda 13 kota hakkı kazanan Türk boksörler, bu kotaların tam 8'ini elde ederek 100 yıllık bir geçmişin en büyük kadrosuyla Paris'e hazırlanıyor.

Gözler Madalya Rekorunda!

Türk boks camiası, Paris 2024'te sadece katılım rekoru kırmakla yetinmiyor. Özellikle kadın boksörlerimizden Busenaz Sürmeneli ve Buse Naz Çakıroğlu, Tokyo 2020'de elde ettikleri başarıları Paris'te tekrarlamak için antrenmanlara hız kesmeden devam ediyor. 66 kiloda Busenaz Sürmeneli ve 50 kiloda Buse Naz Çakıroğlu, altın madalya mücadelesi verecekler. Diğer kadın sporcularımız Hatice Akbaş, Esra Yıldız Kahraman ve Gizem Özer de Türkiye'yi temsil edecekler.

Turk Boksorlerden 2024 Paris Olimpiyat Oyunlarina Katilim Rekor Seviyed

Erkeklerde ise son Avrupa şampiyonu Samet Gümüş, Tuğrulhan Erdemir ve Kaan Aykutsun, Türkiye'nin erkeklerdeki madalya hasretine son vermek için ringe çıkacaklar.

Türkiye'nin Boks Tarihindeki Yükseliş

Türk boksörlerinin olimpiyat performansı, ülkenin spor tarihinde özel bir yere sahip. 1984'ten bu yana 7 madalya kazanan Türk boksörler, Paris 2024'te bu başarıya yeni başarılar eklemeyi hedefliyor. Kadınlarda Busenaz Sürmeneli ve Buse Naz Çakıroğlu'nun altın ve gümüş madalyaları, Türk boksunun parlak geleceğini gösteriyor.

Turk Boksorlerden 2024 Paris Olimpiyat Oyunlarina Katilim Rekor Seviyede

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Paris'e gönderdikleri en genç ve yetenekli kadroyla madalya hedeflediklerini belirtiyor. Bu hedefe ulaşmak için sporcuların en iyi şekilde hazırlandığını vurgulayan Gözgeç, Türk boksunun dünya çapında daha da büyüyeceğine olan inancını dile getiriyor.

Türk boksörlerinin Paris 2024'te sergileyecekleri performans, ülkeyi gururlandırmak için büyük bir fırsat sunuyor. Gözler, bu başarıya odaklanmış durumda

Kaynak: Haber Merkezi