Birçok Türk vatandaşı, Turistik Doğu Ekspresi ile Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden gerçekleştirecekleri turistik tren yolculuğu için aylar öncesinden tur operatörleri aracılığıyla biletlerini temin ediyor. Yaklaşık 30 saat süren bu tren yolculuğu, muazzam manzaralar, zengin tarih ve renkli kültür ile dolu unutulmaz bir deneyim sunuyor. Ankara'dan başlayıp Kars'ta sona eren bu eşsiz tren macerası, geçtiği tarihi ve kültürel zenginliklerle dolu şehirler, eski kiliseler, tarihi kaleler ve bozulmamış köylerle yolcuları geçmişe götürüyor.

Doğu Ekspresi ile Kars turları, tur operatörleri aracılığıyla erken rezervasyon yapıldığında ek avantajları beraberinde getiriyor. Erken planlama, seyahati daha uygun fiyatlarla gerçekleştirmenin yanı sıra tercih edilen vagon tipini seçme ve yer garantileme fırsatı sunuyor.

Aileler, arkadaş grupları ve çiftler için uygun olan bu turlar, her yaştan gezgin için harika bir anı oluşturuyor. Doğu Ekspresi ile Kars turları, sadece etkileyici manzaralar sunmakla kalmayıp aynı zamanda kültürel ve tarihi bir yolculuk deneyimi yaşatıyor.

Kars turu için Ankara eski tren garına saat 15.00'te gelen vatandaşlar, saat 15.55'te hareket edecek olan TCDD Turistik Doğu Ekspresi'nin yataklı vagonlarındaki kompartımanlarda yerlerini alarak uzun ve keyifli bir tren yolculuğuna başlıyorlar. Akşam yemeği isteğe bağlı olarak trenin yemekli vagonunda alınabiliyor ve konaklama, trendeki yataklı odalarda gerçekleşiyor. Yaklaşık 30 saat süren bu masalsı yolculuk, Kars'ta sona eriyor ve yolculara geçtikleri illerde gezme ve yöreyi keşfetme imkanı da tanıyor.

Kaynak: İHA