Tureks Turunç Madencilik halka arzı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı. Bu yazımızda Tureks Turunç Madencilik’in halka arz özelliklerini; şirketi, yatırımlarını ve detaylarını sizler ile beraber  inceleyeceğiz...

Tureks Turunç Madencilik ne iş yapar?

Marble Systems, Tureks Turunç Madencilik markası olarak; mermer, doğal taş, traverten, oniks ve benzeri ürünleri; levha, fayans, mozaik, dekoratif ve proje ölçülerinde üreten lider doğal taş şirketleri arasında yer alıyor. 1982 yılında Afyon’da başlayan hikayesiyle bugün 5 kıtada 50’yi aşkın ülkeye özel tasarım işlenmiş doğal taş ve mermer ihracatı yapan Marble Systems, geniş ihracat yelpazesi ve ABD’deki şirketiyle tüm dünyaya yayıyor. Marble Systems’ın ABD’de 1000’e yakın bayi, 7 depo ve 12 showroomu bulunuyor.Amerika’da geniş bir showroom yelpazesine sahip olan Marble Systems, ürün ve projeleriyle büyük kurumların yanı sıra ünlü kişilerin de dikkatini çekiyor. Değerli mimar ve tasarımcılarla çalışan markanın, Amerika’dan Avrupa’ya uzanan özel projeleri bulunuyor. New York’taki The Mark Otel, Kuveyt’teki Sheikh Abdullah Al Salem Cultural Centre, Puerto Rico’da El Conquistador Resort, Toronto Scotia Bank Projesi bunların arasında yer alıyor.

Doğal taş üretimi ve taş ocakçılığına yapılan yatırımlarla yıllık 100 bin ton üretim hacmine ulaşan Marble Systems, dünyadaki traverten trendini yaratan marka olarak biliniyor. Traverteni iç mekân kullanımına dahil ederek, patentine sahip olduğu farklı yüzey işlemleriyle mermer, traverten gibi doğal kaynakları daha geniş kullanım alanlarına ulaştırarak sektöre öncülük ediyor. Tasarım alanında en güçlü markalar arasında adı sayılan Marble Systems, doğal taşların benzersiz güzelliğini ve dayanıklılığını sergileyen yenilikçi ve yaratıcı tasarımlar geliştirmeyi sürdürüyor.

Turex ne demek?

Turex açılımı Tureks Turizm Taşımacılık A.Ş. (TUREX).

tureks-ne-zaman-halka-arz-olacak-turex-ne-demek-tureks-turunc-madencilik-ne-is-yapar-tureks (2)

Tureks Turunç Madencilik Kimin?

Tureks Turunç Madencilik şirketinin 5 ortağı bulunmaktadır. Şirket paylarının 59,42%’si Mehmet Münir Turunç’a, 22,26%’sı Osman Cavit Turunç’a, 11,33%’ü Seher Aytemiz Akyatan’a, 2,71%’i İsmail Ünal Turunç’a ve 4,27%’si Zühtü Akyatan’a aittir.

Tureks Turunç Madencilik ne zaman kuruldu?

Tureks Turunç Madencilik, 1982 yılında Afyon'da kurulan ve Türkiye'nin lider doğal taş şirketlerinden biridir. Şirket, mermer, doğal taş, traverten, oniks ve benzeri ürünleri; levha, fayans, mozaik, dekoratif ve proje ölçülerinde üretmektedir.

Tureks Turunç Madencilik, 5 kıtada 50'yi aşkın ülkeye ihracat yapmaktadır. Şirketin ABD'de 1000'e yakın bayi, 7 depo ve 12 showroomu bulunmaktadır.

Tureks Turunç Madencilik, 2022 yılında 1,1 milyar TL'lik hasılat elde etmiştir. Şirketin brüt karı ise 494,9 milyon TL'dir.

Tureks Turunç Madencilik

Tureks Turunç Madencilik ne zaman halka arz olacak?

Tureks Turunç Madencilik, 2-3 Kasım 2023 tarihlerinde halka arz olacaktır. Halka arzın büyüklüğü 646,9 milyon TL'dir.

Tureks Turunç Madencilik halka arz fiyatı nedir?

Halka arzın fiyatı 10,97 TL olarak belirlenmiştir. Halka arzın tamamı eşit dağıtım olarak gerçekleşecektir.

Mehmet Münir Turunç

Tureks Turunç Madencilik borsa kodu ne?

Tureks Turunç Madencilik halka arz tarihi 2-3 Kasım 2023 olarak açıklandı. Halka arz için talep toplama süresi ise 2 gün oldu.

Tureks Turunç Madencilik halka arz büyüklüğü ne kadar?

Tureks Turunç Madencilik halka arzının büyüklüğü 646,9 milyon TL olarak açıklandı.

Tureks Turunç Madencilik'in Finansal Gücü

Tureks Turunç Madencilik, güçlü bir finansal yapıya sahiptir. Şirketin özkaynak büyüklüğü 300 milyon TL'dir.

BDDK maaşları ne kadar? BDDK çalışanlarına zam gündemde BDDK maaşları ne kadar? BDDK çalışanlarına zam gündemde

Şirketin 2020-2022 yılları arasındaki finansal performansı şu şekildedir:

            Yıl    Hasılat (TL)    Brüt Kar (TL)

  • 2020    311,4 milyon    117,5 milyon
  • 2021    537 milyon    221,4 milyon
  • 2022    1,1 milyar    494,9 milyon

tureks madencilik

Tureks Turunç Madencilik'in Gelecek Planları

Tureks Turunç Madencilik, halka arzın ardından yeni yatırımlar planlamaktadır. Şirket, üretim kapasitesini ve ihracat pazarlarını genişletmeyi hedeflemektedir.

Tureks Turunç Madencilik, Türkiye'nin lider doğal taş şirketlerinden biridir. Şirket, güçlü bir finansal yapıya ve gelecek planlarına sahiptir. Halka arzı ile birlikte şirket, daha da büyümeye ve gelişmeye devam edecektir.

  • Tureks Turunç Madencilik, dünyanın traverten trendini yaratan marka olarak biliniyor.
  • Şirket, ABD'de geniş bir showroom yelpazesine sahip ve ürün ve projeleriyle büyük kurumların yanı sıra ünlü kişilerin de dikkatini çekiyor.
  • Tureks Turunç Madencilik, tasarım alanında en güçlü markalar arasında adı sayılıyor.
Kaynak: HABER MERKEZİ