Reklam
Reklam
Reklam

Tunç Soyer'e eleştiri yağmuru

MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i topa tuttu

Tunç Soyer'e eleştiri yağmuru
10 Ocak 2020 - 13:56
Reklam

Soyer’in FETÖ’den tutuklanan Burak Oğuz’u destek çıkmasını ve Urla Belediye meclisinden başkan seçilme önerisini isyan bayrağı olarak değerlendiren Osmanağaoğlu, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ile Tunç Soyer’in arasının CHP il kongresi yüzünden açıldığını iddia etti

KENAN YEŞİL

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, siyasi gelişmeler ve İzmir’in sorunlarının değerlendirdi. MHP 2. Bölge ilçe başkanlarının yanı sıra muhtarların da katıldığı basın toplantısında Osmanağaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e yüklendi. Konuşmasına gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlayarak başlayan Osmanağaoğlu, muhtarların Türk demokrasisinin çekirdeğini oluşturduğunu söyledi. Tamer Osmanağaoğlu, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ile Tunç Soyer’in arasının CHP il kongresi yüzünden açıldığını iddia etti.

Soyer’e Twitter trolü benzetmesi

Toplantının büyük bir bölümünde Tunç Soyer’e eleştiren MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Soyer’in metroda ayakta yolculuk yaptığı sırada çekilen fotoğrafı sosyal medyada paylaşmasını twitter trolü olarak değerlendirdi. Su kesintilerini ve İzmir’deki hava kirliliğini dikkat çeken Osmanağaoğlu, “Tunç Bey internet üzerinden alacağı retweet ve beğeniler üzerine bir başarı hikâyesi inşa edebileceğini düşünmektedir. Fakat bir siyasetçi için esas ölçü birimi halkın beğenisini kazanmaktır. Kendisi ise bu beğenilere mazhar olmaktan hayli uzaktır. İzmir’in ortak değeri ve bir kent sembolü olan “Şato”yu kendisine konut yaptığından beri halkla teması epeyce azalmıştır. Bu sebeple havası kirlenen, suyu kesilen, elektriği kesilip karanlığa mahkûm edilen İzmirlinin feryadını duyamamaktadır. İzmir’de “Tunç Devri” başlamış ama İzmirli adeta yontma taş devrine mahkûm edilmiştir. Fakat şehrimizin Tunç Devri sadece kesintileriyle değil; aynı zamanda zamlarıyla da meşhur bir çağ olmuştur. 2020 yılını, suya gelen yüzde 15 zamla karşılayan İzmirliler; neredeyse su kesintilerine şükredecek noktaya gelmiştir” dedi.

“Seferihisar’ı borç içinde bıraktı”

CHP’li Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in borç içinde bulduğu ilçenin sıkıntılarından dolayı Tunç Soyer’i suçladığının konuşulduğunu aktaran Osmanağaoğlu, “Seferihisar’ın eski Belediye Başkanı Tunç Soyer; borçları bahane ederek, 500 milyon rayiç bedel biçilen belediye taşınmazlarını 119 milyona satmıştır. Fakat buna rağmen kendisi İzmir’in zirvesine tırmanırken, eski belediyesine 150 milyonluk borç bırakmıştır. Aylardır maaş alamayan çalışanlar, bu durumdan şikâyet ettiklerinde, mevcut belediye başkanı, selefi olan Soyer’i suçlamaktadır” diye konuştu. Gökdelen konusunu da değinen Osmanağaoğlu, “Tunç Soyer’in bugünlerde meşgul olduğu bir başka iş de Konak ilçemizin Pasaport bölgesinde yapılan gökdelenle alakalı arabuluculuktur. CHP’li Konak Belediye Başkanı; bu gökdelenin şehrin siluetine zarar verdiğini söylerken, Tunç Soyer ‘Yatırımcıyla ve şehir halkı arasında bir orta yol bulunmasını’ tavsiye etmektedir. Kendisi yatırımcılarla İzmirliler arasında kaldığında; orta yolu bulmak yerine, yatırımcılardan yana tavır göstermeyi adet edinmiştir. O yüzden de bu meselenin nereye bağlanacağı üç aşağı beş yukarı bellidir. Seferihisar Belediyesi’ne aitken ortalama bir daire fiyatına satışını yaptığı ada; Tunç Soyer’in yatırımcı aşkına örnektir” şeklinde konuştu.

“Tunç Soyer isyan bayrağı açmıştır”

Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz’un FETÖ üyeliğinden dolayı tutuklanmasının ardından, Tunç Soyer’in Urla Belediye Meclisi’nden birinin Belediye Başkanı yetkilerini üstleneceğini ve kendilerinin de onu meşru başkan olarak kabul edeceklerini belirtmesini eleştiren Osmanağaoğlu, “Tunç Soyer’in canla başla uğraştığı bir başka meşguliyet de FETÖ’nün yöneticisi olduğu yönünde kuvvetli ve somut deliller bulunan Urla eski Belediye Başkanı Burak Oğuz’a sahip çıkmaktır. İçişleri Bakanlığımızın kanuni olarak üzerine düşeni yapması ve ilçe kaymakamını kayyum olarak ataması sebebiyle, Tunç Soyer isyan bayrağı açmıştır. Belediye Meclisi’nden birinin Belediye Başkanı yetkilerini üstleneceğini ve kendilerinin de onu meşru başkan olarak kabul edeceklerini beyan etmiştir. Bu sözler; apaçık bir şekilde kanuna karşı çıkmaktır. Bu; aleni bir kalkışma provasıdır. Kendisi FETÖ imamlarıyla birçok görüşmesi olduğu basına yansıyan ve tutuklanarak cezaevine koyulan Burak Oğuz’u ziyaret ederek destek mesajları da vermişti” şeklinde konuştu.

Hodri meydan daveti

Tamer Osmanağaoğlu, Tunç Soyer’i eleştirdiği bir toplantı sonrasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Hukuki hakkımızı aracağız. Bu kadar ağır saldırıların, bu kadar hakaretin hesabını soracağız” açıklamalarını hatırlatarak, Soyer’e hodri meydan dedi. Tunç Soyer ile mahkemede hesaplaşacakları günü iple çektiğini belirten Osmanağaoğlu, şöyle konuştu: “Eğer hesap sormaktan muradı; mahkemelere başvurmak ise kendisine kötü bir haberim olacaktır. Artık işkenceci babasının savcılık yaptığı düzmece 12 Eylül mahkemeleri kalmamıştır. O adalet katilleri; tarihin çöplüğüne gömülmüştür. Bağımsız Türk yargısının vereceği bütün kararlar da daima başımızın tacıdır. En yakın zamanda Tunç Soyer’in gerekeni yapması konusunda ısrar ediyor ve kendisiyle mahkemede hesaplaşacağımız günü iple çekiyorum.” 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

test