Kullanıcılar, son günlerde sosyal medyada ve arama motorlarında adını sıkça duydukları bir ismi merak ediyor: Tunç Berkman. Peki, bu gizemli isim kimdir? Nerelidir, kaç yaşındadır? Tunç Berkman hakkında merak edilen her şey, gündemdeki yerini koruyor. Şimdi, bu merak uyandıran kişiliğin perde arkasına birlikte bakalım.

Tunç Berkman kimdir?

Tunç Berkman, lisans eğitimini Syracuse Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra MBA derecesini Babson College'da kazandı. Kariyerine Amerika'da başladı ve Monitor Company & New York'ta perakendecilik ve telekom sektörlerine danışmanlık yaparak adım attı.

2000 yılında Türkiye'ye dönüş yaptı ve Koç Holding'de Yeni İş Geliştirme Grubu Proje Yöneticisi olarak görev aldı. Bu dönemde Koç Topluluğu adına Türkiye'nin en kapsamlı e-dönüşüm projesini yönetti ve Booking Turkey ile Tanı/Paro gibi girişimleri hayata geçirdi.

Koç Bilgi Grubu'nda Stratejik Planlama Yöneticisi olarak görev aldıktan sonra, Tanı Pazarlama'da Operasyon ve Planlama Grup Yöneticisi, Stratejik Planlama Yöneticisi ve Arçelik'te İş Geliştirme Yöneticisi olarak çeşitli pozisyonlarda bulundu. Arçelik'te Pazarlama Grubu Yöneticisi olarak görev yaptığı dönemde, pazarlama faaliyetlerinin yanı sıra CRM yapılandırmaları ve iş geliştirme projelerini yönetti.

Kariyeri

2007 yılında Avea'da Stratejik Planlama Direktörü olarak çalışmaya başladı ve sonrasında kurumsal pazarlama ve sanal operatörlerden sorumlu direktörlük pozisyonuna terfi etti. Avea'da geçirdiği süre zarfında birçok yenilikçi projeye imza attı.

Girişimcilik ruhunu Mobilexpress'i Fintech konsepti altında kurarak ortaya koyan Berkman, daha sonra People Communications İletişim Ajansı'nda Genel Müdür olarak çalıştı ve Türkiye'nin ilk lisanslı melek yatırımcılarından biri oldu. Veritas Media'da Genel Müdür olarak da görev aldı.

One Dijital'i kurduktan sonra, paylaşımlı ofis iş modeline yatırım yaparak girişimcilik serüvenine devam etti. Ayrıca Capital Sports Media'da Yönetim Kurulu Danışmanı olarak görev aldı ve Divera Aİ'da Serbest Danışman olarak çalıştı.

Berkman, Endeavor Danışma Kurulu üyesi olmasının yanı sıra İTÜ Çekirdek'te mentorluk yapıyor. Ayrıca Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği, Yönetim Kurulu Üyeleri Derneği (YÜD) ve FODER Derneği gibi kurumlarda yönetim kurulu üyesi olarak aktif rol oynuyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ