Türkiye'nin sevilen oyuncularından Tülin Ece'nin eşi Alberto Giurioli, magazin gündemine damgasını vurdu. Peki,Tülin Ece eşi Alberto Giurioli kimdir? Alberto Giurioli mesleği ne? Alberto Giurioli kaç yaşında? Alberto Giurioli nereli?  Tülin Ece ve Alberto Giurioli çiftinin yaşamına dair merak edilen tüm detayları sizin için derledik. Haberimizde, Alberto Giurioli'nin hayatına dair sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

Tülin Ece eşi Alberto Giurioli kimdir?

Alberto Giurioli, 24 Temmuz 1991 yılında Londra doğmuş  İtalyan piyanist ve bestecidir.

Badia Polesine, İtalya'da (Rovigo ilçesine ait bir belediye) doğan Giurioli, Pietro Giurioli ve Alice Fasolin'un oğludur. 4 yaşında piyano çalmaya başladı ve "Libera Espressione Musicale" müzik okulunda eğitim aldı. Ayrıca, Patrizia Arduini ve Mario Marcassa'nın gözetiminde "Cat Sound Studio" ve Rovigo'daki "Conservatorio di Musica Francesco Venezze" müzik konservatuvarında eğitim gördü. Padova Üniversitesi'nde Uluslararası Ekonomi alanında bir derece elde etti.

Giurioli ayrıca klavye, elektrikli gitar, bas gitar ve davul da çalmaktadır. 7 Gold gibi televizyon programlarında göründü ve Londra'da halka açık sokak piyanolarında performans sergiledi. Giurioli, Londra'da yaşamaktadır.

Giurioli'nin ilk albümü "Ali", Temmuz 2011'de Cat Sound Records aracılığıyla yayımlandı.

2015 yılında Londra'ya taşındıktan sonra, film müziği düzenleyicisi Geoff Lawson ile işbirliğine başladı. Lawson, Star Wars: Solo, Thor: Ragnarok, Black Panther gibi filmlerde çalışmış ve Voces 8, Katherine Jenkins ve Gareth Malone'un son albümlerine katkıda bulunmuştur. Bu işbirliği, Neo-klasik türündeki orkestrasyon anlayışını derinleştirmesine yardımcı oldu.

Giurioli, Sofar Sound'un Londra etkinliklerinde konuk sanatçı olarak sahne aldı. Classic FM ile işbirliği, Ekim 2017'de Global's Make Some Noise etkinliğinde sahne almasına, Aralık 2017'de Steinway and Sons Salonu'nda performans sergilemesine ve Classic FM'in sosyal medya üzerinden Londra'nın tren istasyonlarındaki halka açık piyanolarda canlı yayın performanslarına öncülük etmesine yol açtı. "Tutto E’ Bellissimo" adlı eseri, Aralık 2017'de Classic FM'de prömiyer yaparak Birleşik Krallık ve İspanya iTunes Klasik Listelerinde bir numaraya yükseldi. Bu başarı, onu Classic FM Hall of Fame'e en genç besteci olarak kabul ettirdi ve 2021'de İngiliz çellist ve orkestra şefi Julian Lloyd Webber tarafından "30 yaş altındaki 30 parlak klasik müzikçi" arasında adlandırıldı.

Kasım 2018'de "Nightfall" adlı yeni single'ı Classic FM radyosunda prömiyer yaparak İngiltere iTunes Listelerinde 3. sıraya ve İspanya'da 3. sıraya yerleşti. Parça, BBC'de de yer aldı.

Ocak 2019'da BBC stüdyosu Maida Vale MV4'te (The Beatles, Jimi Hendrix, Led Zeppelin gibi isimlerin kayıt yaptığı bir stüdyo) dört akustik parça kaydetme fırsatı buldu. Bu kayıtlar, Alberto'nun Janice Long tarafından yapılan röportajında yayınlandı.

Mayıs 2019'da Londra'daki Swiss Church'te ve İtalya'daki Teatro Sociale'de konser verdi ve her iki konseri de tamamen satıldı.

Diskografi:

Solo Albümleri:

 • 2011: Ali
 • 2014: Time Goes By (Tekli)
 • 2016: One Note (Tekli - piyano, elektronik, orkestra) · Spotify'da 1 milyon dinlenme (22 Ağustos 2016)
 • 2017: Following Yourself
 • 2017: Tutto è Bellissimo
 • 2018: Nightfall

Senkronizasyonlar:

 • 2012: Dacia Maraini'nin yazdığı müzikal komedi Stravaganza için "Overture"
 • 2013: La7 (İtalyan Ulusal Televizyonu)
 • 2013: Klaire De Lys tarafından "Ghost of Christmas Present" adlı eserde kullanılan "Never-ending dream"
 • 2014: İtalyan oyuncu Giorgia Würth'ün "L’accarezzatrice" adlı kitabının fragmanında kullanılan "London Calling"
 • 2014: Deejay TV'nin belgeseli "Yukon Blues"ta kullanılan "Following Yourself"
 • 2014: Klaire De Lys'in "Knud Speed Drawing" adlı eserinde kullanılan "Time Goes By"
 • 2016: Lars Rasmussen'in Little Cute Apps adlı uygulaması Weav için "One Note" ve "Following Yourself"ın uyarlamaları
 • 2016: Singapur'da SMU: SoA Admission Video için kullanılan "Time goes by"
 • 2016: Belçika TV programı Éen - Het Goeie Leven için "Time goes by"
 • 2016: Randy Tan'ın seyahat günlüğü "Explore Lampung - Pulau Pisang" (Endonezya) için "Time goes by"
 • 2017: Almanya'da Porsche Auf Sylt için kullanılan "Tutto e' bellissimo"

Alberto Giurioli mesleği ne?

Alberto Giurioli,  İtalyan piyanist ve bestecidir.

Alberto Giurioli kaç yaşında?

Alberto Giurioli, 24 Temmuz 1991 doğumludur.2024 yılı itibarıyla 33 yaşındadır.

Alberto Giurioli nereli? 

Badia Polesine, İtalya'da doğmuştur. İtalyandır.Giurioli, Pietro Giurioli ve Alice Fasolin'un oğludur. 

Kaynak: HABER MERKEZİ