İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Dr. Cemil Tugay, CHP'den seçilen ilçe belediye başkanlarıyla bir araya geldiği toplantıda, mevcut durumu değerlendirerek ileride yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını açıkladı. Tugay, mazbataların alınmasının ardından tüm ilçe belediye başkanlarıyla koordinasyon toplantısı yapacaklarını belirtti.

Toplantının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Tugay, bu toplantının ön koordinasyon toplantısı niteliğinde olduğunu belirterek, "Mazbataları alıp başladıktan sonra resmi olarak tüm ilçe belediye başkanlarımızı davet edeceğiz. Herkes çok istekli, biran önce çalışmaya başlamak ve vaatlerini gerçekleştirmek istiyor. Kampanya sürecinde halkla çok iyi ilişki kurduk, devamını da getireceğiz. Birlik ve beraberliğimizle, uyumlu çalışmamızla vatandaşlarımızın iyi bir belediyecilik hizmeti almasını sağlayacağız" dedi.

ÖZEL, İZMİR'E GELECEK

Tugay, mazbatayı aldıktan sonra ilk olarak hızlı eylem planı kapsamındaki işlerin hayata geçmesi için talimat vereceğini söyledi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in seçim başarısını kutlamak için İzmir'e geleceğini belirten Tugay, ancak tarihin henüz belli olmadığını ifade etti. Tugay, "Dün gece görüştüm. Hafta sonuna doğru gelmeyi düşündüğünü söyledi. Tüm Türkiye’de mitingler yaptı, bu başarı Özgür Özel’in başarısıdır. Partimizin yeni üst yönetiminin başarısıdır. Özgür Özel’i İzmirli görüyoruz. O nedenle kendisinin uygun gördüğü bir zaman burada olacaktır. Her şeyi yakından takip edeceğini biliyorum. Ne zaman bize zaman ayırırsa, her zaman başımızın üzerinde yeri var. Hak ettiği şekilde karşılayacağız ve hak ettiğimiz kutlamayı beraber yapacağız" şeklinde konuştu.

Muhabir: İPEK KIRCA