TÜBİTAK, 2024 yılında farklı kadro ve pozisyonlarda toplamda 266 kişiyi işe alacak. Bu yeni alım, kamu iş ilanları arasında dikkat çekiyor. Adaylar, TÜBİTAK'ın belirlediği kadro dağılımı, görev yerleri, görev tanımları ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgilere erişebilirler. Bu alımlara başvurmak isteyen adaylar, gerekli bilgilere ilgili web sitesinden ulaşabilirler.

TÜBİTAK 266 personel alımı ne zaman?

TÜBİTAK, farklı kadro ve pozisyonlarda toplamda 266 kişiyi istihdam etmek üzere iş ilanı verdi. Bu alımların dağılımı ve görev yerleri şu şekilde:

Gebze'de 50, Ankara'da 35 kişilik "Uzman Araştırmacı ve Üzeri" pozisyonu, Ankara'ya 45, Gebze'ye 100 kişilik "Araştırmacı" pozisyonu, Gebze'de 6 kişilik "Uzman Yardımcısı" pozisyonu, "Diğer Teknisyen ve Teknikerler" bölümü için 3 kişi Ankara'da, "Bilimsel Programlar Uzman Yardımcısı, Uzmanı ve Üzeri" pozisyonları için ise 27 kişi Ankara'da işe alınacak.

İş tanımları şu şekildedir: Yazılım Mühendisi, Donanım-Tasarım Mühendisi, Algoritma Geliştirme Mühendisi ve Proje Yöneticisi gibi pozisyonlar bulunmaktadır. Başvurular için belirlenen tarihler arasında, web adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olunması gerekmektedir. Başvuruların bu sistem üzerinden yapılması dışında kabul edilmeyeceği belirtilmiştir. Uzman Araştırmacı ve Üzeri ile Araştırmacı pozisyonları için başvuru tarihi 13 Mayıs 2024 ile 21 Mayıs 2024 arası, Diğer Teknisyen ve Teknikerler için 14 Mayıs 2024 ile 20 Mayıs 2024 arası, Bilimsel Programlar Uzman Yardımcısı, Uzmanı ve Üzeri için ise 14 Mayıs 2024 ile 23 Mayıs 2024 arasındadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ