TÜRK - İŞ asgari ücret açıklaması yaptı! Asgari ücret ne kadar olacak? TÜRK - İŞ asgari ücret açıklaması yaptı! Asgari ücret ne kadar olacak?

Kentten yapılan ihracatta başı çeken ülkeler ise İtalya, Almanya ve Polonya oldu. İtalya'ya 103 milyon 123 bin dolar değerinde fındık gönderildi. Almanya'ya 73 milyon 378 bin dolar, Polonya'ya ise 48 milyon 842 bin dolarlık fındık satışı gerçekleşti. Ayrıca bu dönemde Suudi Arabistan, Kuzey Makedonya, Kosta Rika ve Bulgaristan gibi ülkelere de fındık ihraç edildi.

Trabzon'un fındık ihracatında AB ülkeleri liderliği sürdürdü-1

Fındık ve Mamulleri Sektör Komitesi Başkanı Mehmet Cirav, Trabzon'un geleneksel fındık ihracatçısı olduğunu belirterek, yıl sonunda fındık ihracatının 500 milyon doların üzerine çıkabileceğini ifade etti. Tarihsel olarak Trabzon'un fındık ihracatında lider olduğunu söyleyen Cirav, son yıllarda ihracatın çeşitliliğinde de gelişme yaşandığını vurguladı. Trabzon'dan uzak ülkelere, örneğin Brezilya, Çin, ABD, Kanada ve Japonya'ya fındık ihraç edildiğini açıkladı.

Bu başarılı ihracat rakamlarıyla Trabzon'un fındık sektöründeki lider konumu ve uluslararası pazardaki etkisi devam ediyor.

Kaynak: Haber Merkezi