Yumurta diyeti nedir? Yumurta diyeti nasıl yapılır? 3 günlük yumurta diyeti nedir? Yumurta diyeti kaç kilo verdirir? Yumurta diyeti nedir? Yumurta diyeti nasıl yapılır? 3 günlük yumurta diyeti nedir? Yumurta diyeti kaç kilo verdirir?

Tourette Sendromu nedir?

Tourette sendromu, yaşam boyu devam eden bir sinir sistemi kaynaklı nörolojik bozukluktur. İstemsiz tiklerle kendini gösteren bu durum, genellikle çocukluk döneminde başlar ve yaşam boyu devam edebilir.

Tourette Sendromu geçer mi ?

Tourette Sendromunda çoğu kişide tikler kaybolur. Tikler çoğunlukla çocukluk döneminde başlar ve genç-erişkin döneme kadar tiklerin şiddetinde belirgin bir azalma gözlenir.

Tourette Sendromu neden olur?

Tourette sendromunun kesin nedeni bilinmemekle birlikte, genetik faktörlerin ve beyin kimyasındaki dengesizliklerin etkili olduğu düşünülmektedir. Tedavi genellikle semptomları azaltmaya yönelik olup, psikoterapi, ilaçlar veya bunların bir kombinasyonunu içerebilir.

Tourette Sendromu belirtileri ve tedavisi nedir?

Erken tanı, Tourette sendromu olan bireylerin normal yaşamlarını sürdürebilmelerine yardımcı olabilir. Ailelerin, öğretmenlerin ve çevrenin dikkatli olması, çocuklarda görülen belirtileri zamanında fark etmeleri önemlidir.

Tikler, motor ve vokal olarak sınıflandırılır. Tedavi yöntemleri ise tiklerin şiddetine ve hastanın yaşına göre planlanır. Davranışsal terapilerden ilaç tedavisine kadar çeşitli yöntemler kullanılır.

Kaynak: HABER MERKEZİ