Manisa'da Yunusemre Belediyesi tarafından düzenlenen “Temiz Yunusemre, Temiz Çevre Kampanyası” bu hafta Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe, Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Mahalle Muhtarı Musa Sezer, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri, çevre gönüllüleri ve belediye çalışanları katıldı. Etkinlikte yaklaşık 4 ton çöp toplandı.

Başkan Balaban, çevre temizliği konusunda farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını belirtti ve Temiz Yunusemre, Temiz Çevre Kampanyasının bu haftaki durağı Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi oldu dedi. Balaban, başkan yardımcıları, müdürler, muhtarlar, gönüllüler ve çalışanlarla birlikte 3 saat çevrenin temizlendiğini dile getirerek 4 tondan fazla çöp topladığını söyledi. Başkan Balaban, "Amacımız çöp toplamaktan çok çevreye, doğaya çöp atmama bilincini oluşturmak. Buradan tüm mahalleli yurttaşlarıma da sesleniyorum. Mahallelerine çöp atmasınlar, sahip çıksınlar. Bu konuda bir bilinç oluşturmak istiyoruz. Bunun için de var gücümüzle çalışıyoruz,” dedi.

A W236569 04

SORUNLARI YERİNDE DİNLEDİ

Etkinliğin ardından Başkan Balaban ve beraberindekiler, mahalle sakinleriyle bir araya gelerek sorunlarını yerinde dinledi. Ziyaret sırasında, mahalle sakinleriyle tokalaşan Başkan Balaban’a Muhtar Musa Sezer de eşlik etti. Balaban, mahalledeki sorunların farkında olduklarını ve çözüm için çalıştıklarını belirterek, mahallenin sıkıntılarının farkında olduklarını, sorunları bildiklerini söyledi. Balaban, "Bunların büyük kısmı bizim yetki alanımızın dışında. Ancak geçen hafta da oluşturduğumuz heyet ile birlikte Ankara’da CHP ve AK Parti milletvekilleri ile Genel Başkanımız Özgür Özel’i ziyaret ederek dosyalarımızı sunduk. Biz sorumluluğumuzu yerine getirdik. Onlar da sorunun çözümü için ilgili bakanlıklarla görüşerek ellerinden geleni yapacaklarını söylediler. Oradan mutlu bir şekilde ayrıldık. Milletvekillerimiz ben ve muhtarım bu işin takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

Ziyaretin ardından Yunusemre Belediyesi bünyesinde oluşturulan Kent Orkestrası, mahalle sakinlerine bir konser verdi. Vatandaşlar, çay eşliğinde müzik dinleyerek keyifli vakit geçirdi. Mahalle sakinleri, Kent Orkestrası’nın mahallelerinde daha sık konser vermesini talep etti. Başkan Balaban, Kent Orkestrası’nın önümüzdeki haftalarda kentin birçok mahallesinde mini konserler düzenleyeceğinin sözünü verdi.

Muhabir: Doğukan Fikri Fidan