Tekirdağ'ın Malkara ilçesi Elmalı Mahallesi'nde dün akşam üzeri başlayan sağanakla birlikte şiddetli fırtına meydana geldi. Kartal Tepe mevkiinde bulunan özel bir kamp alanında çıkan hortum, ciddi hasara yol açtı.

Kamp lanında büyük hasar

Kamp alanında çıkan hortum, 3 kamelya, 24 metrekarelik çadır, 6 adet güneş paneli ve elektrik direklerine zarar verdi. Hortum ve sağanak yağışın etkisini kaybetmesinin ardından hasarın boyutu ortaya çıktı. Yaklaşık 1 milyon TL’lik zarar meydana geldiği öğrenildi.

İşletmecinin açıklaması

Kamp işletmecisi Hasan Akçay, yaşanan afetle ilgili olarak, "24 metrekare büyüklüğünde çadırın içerisindeydim. Eşimin seslenmesiyle eve doğru gittim. Eve vardığımda ise büyük bir afet meydana geldi. 5 dakika ile hayatta kaldım. Evin penceresinden baktığımda ise 5 dakika önce içerisinde olduğum çadırın ve hemen ardından kamelyanın uçtuğunu gördüm. Eşimle birlikte büyük bir korku yaşadık. Ben bu yaşıma kadar böyle bir afet bizim buralarda görmedim. Afet bittikten sonra büyüklüğünü dışarıya çıktığımda anladım. Çadırın, kamelyanın, bulaşık yıkama yerinin çatısı üzerinde bulunan güneş panellerinin çilek tarlasına uçmuş. Yaklaşık 1 milyona yakın bir zararımız var. Her şey berbat olmuş yine de çadırın içerisinde olmadığıma şükrediyorum" dedi.

Kaynak: İHA