Reklam

Suriye'nin kuzeyi ilhak edilecek

İstanbul Milletvekili ve Ayyıldız Hareketi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, İzmir’de ziyaretinde büyük bir iddia ortaya koyarak, “Suriye’nin kuzeyinde Türk ordusunun kontrol ettiği bölgede, eğer 2023 seçimleri öncesinde uluslararası konjonktürünü uygun hala getirebilirlerse bölge ilhak edilecek. Bu Türkiye için olağanüstü büyük bir tehdit” dedi

Suriye'nin kuzeyi ilhak edilecek
16 Haziran 2021 - 11:40

 

KENAN YEŞİL

Kurucularından olduğu İYİ Parti'den istifa etmesinin ardından 19 Mayıs’ta Ayyıldız Hareketi kuruluşunu ilan eden İstanbul Milletvekili ve Ayyıldız Hareketi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, İzmir’de ziyaretlerde bulundu. Ayyıldız Hareketi İzmir Temsilciliği ev sahipliğinde düzenlenen basın  toplantısında gazetecilerle bir araya gelen Ümit Özdağ, Ayyıldız Hareketi’nin yola çıkış sürecini anlattı. Ağustos ayında Ayyıldız Hareketi’nin partileşeceğinin müjdesini veren Özdağ, ülke gündemine ilişkin önemli açıklamalar yaptı. İzmir’de bir otelde gerçekleştirilen toplantıya, İstanbul Milletvekili ve Ayyıldız Hareketi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Kurucular Kurulu Üyesi Ayla Ülük, Mesut Mercan, Seyit Yücel katıldı.

Kuruluş sürecinin Türkistan’da başladı

Toplantıda konuşan Ayyıldız Hareketi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Türkiye’de ilk kez bir partinin kuruluş sürecinin Türkistan’da başladığını belirterek, “Türkiye’de siyasi partiler genellikle Washington veya Pensilvanya’dan icazet alarak yola çıkar. Biz icazetimizi Atatürk’ten ve Hoca Ahmet Yesevi’den icazet alarak yola çıktık. Ağustos ayında partimizin kuruşu ile sonuçlanacak. Türkiye eş zamanlı olarak 4 krizi yaşıyor. Devlet, milli birlik, ekonomik kriz ve sığınmacılar krizi. 2003’ten bu yana devlet krizi yaşıyoruz. 2004’te FETÖ’ye teslim oldu, devlet içinde devlet oldular. Dünya tarihinde ilk defa paralel devlet Erdoğan sayesinde oldu. Şimdi ise diğer tarikatlarla bir araya geliyorlar. Ülkede can ve mal güvenliği kalmadı. Muhalifleri dövüyorlar, sonra içeriye attırıyorlar. Tek adama dayalı olduğu için devlet krizi yaşanıyor, bilimi terk ettiğimiz için kriz yaşanıyor. Bilimi terk ettiğimiz için Marmara denizi ölüyor. Türk ekonomisinin çakılacak olan çivi olan deli proje olan kanal İstanbul ile Araplara ve yandaşlara sermaye aktarılıyor” ifadelerini kullandı.

İntikam siyaseti

Türkiye’de milli birlik krizi yaşandığını dile getiren Özdağ, “Türk toplumu hiç olmadığı kadar ayrılmış durumda. Erdoğan’ın uyguladığı düşmanlaştırma politikası Türk halkının cepheleşmesine neden olmuştur. AK Parti 2002’den  bu yana intikam siyaset uygulamaktadır. Dindar ve kindar bir nesil yetiştiriyor. FETÖ ile TSK’dan intikam aldığını biliyoruz. En son amirallerden de intikam aldığını biliyoruz. Muhalefete düşman ceza hukuku uygulanıyor. Kendisini desteklemeyen kısma bunu uyguluyor. AK Parti’nin intikam aldıklarının bir bölümü sıra kendilerine geldiğinde AK Parti’den intikam almaya hazırlanıyor. Sokaklar öfke dolu, iç barış tehdit altında. Ayyıldız hareketi olarak intikam, öfke kavga istemiyoruz. Huzur ve barışın hakim olmasını istiyoruz. Yeni intikamlara ihtiyaç yok. Artı Türk milletinin birleşme vakti gelmiştir. Gençlerin polisle, köylülerin doğaya korumak için jandarma ile kavga etmek zorunda kalmadığı Türkiye istiyoruz. Özgür bir Türkiye istiyoruz. Dışarıda ne kadar düşman olursa olsun iç cephenin kırılmayacağını inanıyoruz. İttifakı Türk milleti ile yapmak istiyoruz. Biz bağımsız yargının çalışması gerektiğini düşünüyoruz, biz yürütmede iktidara gelmek istiyoruz. AK Partinin intikam eylemlerine benzer eylemler yapmayacağız” diye konuştu.

“Bugünkü ekonomik krizi intiharlara hatırlayacağız”

Türk tarihin en derin ekonomik krizlerini yaşandığını dikkat çeken Özdağ, “2002 ekonomik krizini Bülent Ecevit’e esnafın yazarkasa  atması ile hatırlıyoruz.  Bugünkü ekonomik krizi intiharlara hatırlayacağız. İlk defa bu kadar derinden hissediyoruz. Türkiye’nin dört bir yerinde intiharlar yaşanıyor. Türkiye’de 5 şirket tüm ihaleleri alıyor. Sadece vatandaşı işsizlikten intihar ederken 3-4 maaş alan aile boyu maaş alan yandaşlar var. Sade AK Partili vatandaş da bundan rahatsız. Çünkü o da işsiz. Ben futboldan anlamam ama Erdoğan oynamış anlar. Ligi 5’incilikten alıp 10. sırada tamamlarsa takım istediği kadar gol atsın başarısızdır. Erdoğan iktidara geldiğinde Türkiye 16. sıradaydı, Türkiye şimdi 20. sırada. Hukukun olmadığı yerde yabancı yatırımcı gelmez. Türk ekonomisinde köklü değişiklik yapacak projelerle yola çıkıyoruz. Kredi ile tüketen değil üreten Türkiye için yola çıkıyoruz. Neolibarel soygun ekonominin artık geçerli olmadığı, ekonominin serbest ekonomi içinde ama planlı bir şekilde olmasını istiyoruz. Devlet planlama teşkilatını kuracağız. 12 yıllık kalkınma planı ile yola çıkacağız. Türkiye ekonomisi Marmara etrafında toplanmış durumda. Biz bunu 4 bölgeye yayılmış şekilde yapacağız.

“AK Parti seçmen ithal ediyor”

Türkiye 5.3 milyon Suriyeli, 7 milyonu aşan sığınmacın oluşturduğu sorun olduğunu vurgulayan Özdağ, “ Suriye’nin kuzeyinde beslenen Suriyelilerle birlikte toplam 9 milyon Suriyeliyi besliyor. Bunlar bu hükümetin dünyaya duyurduğu rakamlar. Türk halkını cebinden besleniyor. Türk halkının cebinden veriyor. Birleşmiş Milletler toplantısında dünyaya açıkladılar. Yediriyoruz, içiriyoruz, okutuyoruz, tedavi ediyoruz. Türk esnaf vergi veriyor, Suriyeli vergi vermiyor, kaçak mal satıyor. Türk esnaf batıyor, Suriyeli esnaf o batan dükkanı alıyor. Şehitlerimizin evi sıvasızken İçişleri Bakanı Suriye’nin kuzeyinde 5 yıldız evler yapıyoruz diyor. Aferin Size cebinizden mi yapıyorsunuz? Suriyeliler için kişi başı bin dolar harcandı. Ortalama her ailenin harcadığı rakam 27 bin TL’ye yaklaşıyor. Bir Suriyeli kadını 5.3 çocuk doğuruyor, Türk kadın 1.9. Hatay’da nüfus dengesi değişiyor, Gaziantep’te değişiyor. Kilis’te Türkler azınlık durumda. Vatandaşlık veriliyor AK Parti seçmen ithal ediyor. Gerçek rakamlar açıkladıkları rakamlar değil. Çok fazla vatandaşa vatandaşlık verildi” dedi.

Özdağ’dan büyük iddia

Suriyeli krizinde bugüne kadar kamuoyuna açık bir şekilde dillendirilmediğini söylediği ciddi bir iddiayı da gündeme getiren Özdağ, şunları söyledi; “Saray, bu Suriye meselesini yeni bir boyuta taşımayı planlıyor. Eğer 2023 seçimleri öncesinde uluslararası konjonktürünü uygun hala getirebilirlerse bölge ilhak edilecek. Suriye’nin kuzeyinde Türk ordusunun kontrol ettiği bölgede, bu bölgede yapılan inşaatların, yapılan desteklerin, çekilen doğalgazların sebebi ilhak politikası nedenli. Eğer uluslararası koşullar izin verirse, taraflar ikna edilirse bu ilhak politikasını yapacaklar. Bu Türkiye için olağanüstü büyük bir tehdit. Burası küçük bir Afganistan. Bu bölgeyi Türkiye’ye ilhak etmeye kalkmak Türkiye’nin yapısını temelden değiştirmek ve emperyalizmin istediği iç savaşı çıkarmaktır.”

İzmir ile ilgili gelen soru üzerine konuşan Ümit Özdağ, “İzmir bizi seveceğini düşünüyorum. Ara sıra uğramayacağız, sistematik olarak geleceğiz. İzmir, ne iktidar tarafında ilgi görüyor ne de sarı muhalefet tarafından yeterince ilgi görüyor. İzmir bugün gördüğü yatırımdan çok daha fazlasını hak eden bir şehir” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

test