Türkiye'nin suç örgütleriyle mücadelede önemli bir dönemece tanıklık eden Mustafa Altınyüzük adı, son dönemlerde kamuoyunun gündemine bomba gibi düştü. Peki, Suç örgütü lideri Mustafa Altınyüzük kimdir? Mustafa Altınyüzük çetesi çökertildi mi? İşte detaylar...

Suç örgütü lideri Mustafa Altınyüzük kimdir?

Adana merkezli 2 ilde düzenlenen 'Kuyu-1' operasyonlarında, elebaşılığını Mustafa Altınyüzük ve Ramazan Altınyüzük’ün yaptığı organize suç örgütü çökertildi.

Suc Orgutu Lideri Vedat Kipcak Kimdir Vedat Kipcak Cetesi Cokertildi Mi

Mustafa Altınyüzük çetesi çökertildi mi?

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Adana merkezli "Kuyu-1" operasyonlarında Mustafa Altınyüzük ve Ramazan Altınyüzük liderliğindeki organize suç örgütünün çökertildiğini ve 51 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Adana ve Muğla'da gerçekleşen operasyonlarda Altınyüzük kardeşlerin liderliğindeki suç örgütünün çökertildiğini vurguladı.

Operasyonlar sonucunda liderler de dahil olmak üzere 51 şüphelinin yakalandığını belirten Yerlikaya, "Kibirlenen suçlular, halkımızın huzurunu bozanlar ve organize suç örgütleri kazdıkları kuyulara düşecekler. Her türlü suç örgütünü çökertme ve adaleti sağlama konusunda kararlıyız." şeklinde konuştu.

Suç örgütü üyelerinin işlediği suçlar arasında "örgüt kurma, tehdit, yağma, korkutma, para talebi, silahlı saldırı girişimi ve yasa dışı silah ticareti" olduğunu belirten Yerlikaya, operasyonlar neticesinde 5 ruhsatsız tabanca, 17 ruhsatsız av tüfeği ve çok sayıda dijital materyalin ele geçirildiğini paylaştı.

Kaynak: HABER MERKEZİ