Reklam
Reklam

Stadyumlara tam not

Başbakanlığı döneminde temelini attığı Alsancak ve Göztepe'nin stadında incelemelerde bulunan Binali Yıldırım, stadyumlara tam not verdi. Bakan Kasapoğlu ise spora yaptıkları yatırımlarla bir devrime imza attıklarını söyledi

Stadyumlara tam not
14 Kasım 2019 - 15:47 - Güncelleme: 14 Kasım 2019 - 15:54
Reklam

KENAN YEŞİL

Bir dizi programlar için İzmir’de bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Başbakanlığı döneminde stadyumların temelini atan AK Parti İzmir milletvekili Binali Yıldırım, İzmir'de yapımı devam eden Alsancak Stadı ile Göztepe'nin stadı olan Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Ziyarette AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ile AK Parti İzmir milletvekilleri Alpay Özalan, Mahmut Atilla Kaya ve Ceyda Bölünmez Çankırı da eşlik etti. İlk önce Alsancak stadyumuna giden Bakan Kasapoğlu ile beraberindekiler daha sonra ise Göztepe'nin stadı olan Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’ne geçti. Burada Göztepe Kulüp Başkanı Mehmet Sepil’den stadyum inşaatındaki son gelişmeler hakkında bilgi alan Bakan Kasapoğlu ile Yıldırım, daha sonra stadyum inşaatını gezdi.


Sporda devrim

Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi ziyaretinde açıklamalarda bulunan Bakan Kasapoğlu, 2002'den bu yana pek çok alanda olduğu gibi sporda da önemli yatırımlar yaptıklarını söyledi. Türkiye’nin dört bir yanında futbolun dışında diğer branşlarda da yaptıkları yatırım ile sporda bir devrim yaptıklarını vurgulayan Kasapoğlu, “Statlardan salonlara, açık-kapalı kortlarda yüzme havuzlarına kadar dünya ile rekabet edebilecek tam donanımlı tesislerimiz var. Bu tesisleşmeyi spordaki başarı ile daha da yukarıya taşıyarak taçlandırıyoruz” dedi.


İzmir takımları şanslı

İzmir’in çok önemli bir şehir olduğunu dikkat çeken Kasapoğlu, “ Önce Alsancak stadı sonrasında ise Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi'nin son gelişmeleri takip ettik. Gerek Göztepe gerekse de diğer takımlarımız bu anlamda çok şanslılar. Statlarda edindiğimiz gözlemler statların hızlı bir şekilde bitmeye doğru ilerlediği ve sona yaklaşıldığını gördük. Bu anlamda İzmir halkına, İzmir’deki spor severlere hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.


Bir stadyumdan fazlası

İzmir’e yeni bir eser kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını değinen Binali Yıldırım, stadyumların son durumunu yerinde incelediklerini söyledi. ilk önce Alsancak stadyumunu yerinde incelediklerini belirten Yıldırım, Şimdi ise Türkiye’nin yeni bir anlayışla, bambaşka bir proje ile yapımı gerçekleştirilen ve bir örnek olacak olan Göztepe stadyumundayız. Burası bir stat olma özelliğinden daha fazlasına sahip. Yaşam merkezleri, sağlıklı spor alanları, birçok sosyal ticari etkinlik alanlarıyla bu modern stadyumu yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Göztepe kuytu köşelerden çıkarak süper lige döndüğünü şimdi ise kendi evine dönüyor olduğunu dikkat çeken Yıldırım, “Statlarla ilgili başka konularda var. Sırası geldiğinde Karşıyaka, Atatürk stadyumu gibi konularda ileride hükümetimiz tarafından planlanan çalışmalar çerçevesinde gerçekleştirilecektir” dedi. 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam