Reklam
Reklam

Soyer'e 'Hoş geldiniz'li gönderme

Yurtdışı seyahatleri sonrasında meclisi tekrar yöneten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e AK Parti grubundan imalı bir ‘Hoş geldiniz’ mesajı verildi. AK Parti Grubu dile getirdiği yurt dışı seyahatlerle ilgili olarak sıkça kullanılan ‘Marka kent’ sorusuna Başkan Soyer, cevap verdi

Soyer'e 'Hoş geldiniz'li gönderme
26 Kasım 2019 - 11:46
Reklam

KENAN YEŞİL
İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kasım ayı olağan meclis toplantısının altıncı oturumu İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer idaresinde gerçekleştirildi. İlk meclis sonrası yurt dışı programları nedeniyle uzun süredir meclisi başkanlık yapamayan Soyer, altıncı oturumda  meclisi tekrar başkanlık yaptı.Toplantıda Aliağa, Kiraz ve Buca ilçelerinin 2020 yılı bütçeleri mecliste oybirliği ile kabul edildi.Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar meclis üyelerine ve ilgili komisyona teşekkür etti. Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ kapsamında yakalarına turuncu renkte kurdele takarak, farkındalık gösterdiler. Açılış konuşmasını yapan Soyer, “Bugün son derece anlamlı hem kadına karşı şiddetin önlenmesiyle ilgili birleşmiş milletler kararının alınmasının yıl dönümü. 24 Kasım öğretmenler günüydü, meclisimizdeki tüm kadın arkadaşlarımızı kutluyorum öğretmen ve öğretmen eşi olanların öğretmenler gününü kutluyorum. 25 Kasım 1867’de kurulan İzmir belediyesinin 152. yılını kutluyoruz. Bizden önce görev yapmış olan belediye başkanlarını ve belediye meclis üyelerimizi saygıyla anıyoruz” diye konuştu.

Soyer’e ‘hoş geldiniz’li gönderme

Yurt dışı programlarından dolayı kasım ayı olağan meclis toplantılarından sadece ilk oturumunda yer alan Başkan Tunç Soyer’e, altıncı oturumda AK Partili meclis üyeleri imalı bir ‘Hoş geldiniz’ mesajı verdi. Meclis toplantısının dilek ve temenniler bölümünde söz alan AK Partili meclis üyeleri Hüsnü Boztepe ve Hakan Yıldız, Başkan Tunç Soyer’e hitaben ‘İzmir’e hoş geldiniz’ sözleri ile Soyer’in yurt dışı seyahatlerini için göndermede bulundu. Ayrıca geçtiğimiz meclis toplantılarında AK Partili üyelerle CHP’li üyeler arasındaki ‘İzmir evi’ tartışmaları hatırlatan AK Partili Hakan Yıldız, Brüksel, Paris ve Şangay’a İzmir evlerinin açılıp açılmayacağını sordu. Soyer, “Merak etmeyin çalışmamız devam ediyor. Yurt dışındaki ofislerle ilgili çalışmamız devam ediyor. Kararlıyız, açacağız” yanıtını verdi.
Marka kent çıkışı


AK Partili üyeler, Tunç Soyer’den yurt dışı seyahatlerle ilgili olarak sıkça kullanılan ‘Marka kent’ tanımının açıklanmasını istedi. Soyer “Burada kast edilen şey dünya kenti olmaktır. Kentler marka kenti olmak için dünya kenti olmaya çalışacaklar. Eğer bir kent dünya kenti değilse marka değildir. Marka kentinden anlaşılan şey dünya kenti olmaktır. İzmir dünya kenti olmaya yakışan bir kent. İzmir’in kabuklarını kırıp dünyayla buluşması için çalışmıyorsak dünya kenti olamaz. Bunun için uluslararası platformlarda kentinizi anlatmanız gerekir kentin cazibesini güzelliklerini tanıtması gerekir. Bu sadece turizmcilerin görevi değildir bunu en çok bel başkanları yapar. Kent dip diye bir şey doğru. Kentlerin aralarında ittifak kuruduğu birbirleriyle rekabet ettiği bir başka dünyadan bahsediyoruz. Onun için İzmir uluslararası platformda çok daha fazla yer alacak. İzmir çok daha fazla dışardan misafir davet edecek, dışarıya İzmirli gönderecek. İzmir her gün dünya kenti olmaya daha fazla yaklaşıyor” diye konuştu.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam