Son Kelime, 2017 yılında gösterime giren bir Amerikan komedi-drama filmidir. Filmin yönetmenliğini Mark Pellington, senaristliğini ise Stuart Ross Fink üstlenmiştir. Filmde Shirley MacLaine ve Amanda Seyfried başrolleri paylaşmaktadır.

Son Kelime Nerede Çekildi?

Son Kelime filmi, Amerika Birleşik Devletleri'nin Kuzey Carolina eyaletinde çekildi. Filmin çekimleri, Charlotte, Durham, Raleigh ve Chapel Hill şehirlerinde gerçekleşti.

Son Kelime Ne Zaman Çekildi?

Son Kelime filmi, 2016 yılında çekildi. Filmin çekimleri, 2016 yılının Ağustos ayında başladı ve 2016 yılının Ekim ayında sona erdi.

Son Kelime Oyuncuları Kimler?

Son Kelime filminin başrollerinde, Shirley MacLaine ve Amanda Seyfried yer alıyor. Filmin diğer oyuncuları ise şunlardır:

  • Anne Ramsay
  • Ann Dowd
  • Philip Baker Hall
  • Joel McHale
  • Holland Taylor

Son Kelime IMDB Puanı Kaç?

Son Kelime filmi, IMDb'de 6,6 puana sahip. Film, 8766 kullanıcı tarafından değerlendirildi.

Son Kelime Konusu Ne?

Son Kelime filmi, kendi ölüm ilanını yazmak isteyen emekli bir iş kadını olan Harriett (Shirley MacLaine) ile, Harriett'in ölüm ilanını yazmakla görevlendirilen genç bir gazeteci olan Tess (Amanda Seyfried) arasındaki ilişkiyi konu alıyor. Harriett, hayatı boyunca her şeyi kontrol altında tutmaya çalışan bir kadındır. Ölümü de kontrol altında tutmak için kendi ölüm ilanını yazmaya karar verir. Ancak, Harriett'in ölüm ilanını yazmakla görevlendirilen Tess, Harriett'in hayatı hakkındaki gerçekleri öğrenmeye başlar.

Kaynak: Haber Merkezi