Muğla'nın Seydikemer ilçesinde makilik ve tarımsal alanda çıkan yangına ekiplerce müdahale ediliyor. Karadere Boğaziçi mevkisindeki makilik alanda çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyerek tarım sahasına da yayıldı.

4 helikopter, 6 uçak

İhbar üzerine bölgeye Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne ait 4 helikopter, 6 uçak ile havadan müdahale edilmeye başlandı. Çok sayıda arazöz ve itfaiye ekibi de karadan müdahale ediyor. Ekipler, yangını havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına almaya çalışıyor.

son-dakika-mugla-seydikemerde-yangin 0

Son dakika gelişmesi

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde başlayan ziraat ve makilik yangını ekiplerin karadan ve havadan müdahalesi ile söndürüldü. Seydikemer ilçesi Boğaziçi bölgesinde ziraat ve makilik alanda başlayan orman yangını sonrası bölgeye karadan çok sayıda arazöz ve havadan 4 helikopter 6 uçak sevk edildi.

İstanbul Göztepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi iletişim bilgileri: Güncel telefon numaraları ve adres bilgisi İstanbul Göztepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi iletişim bilgileri: Güncel telefon numaraları ve adres bilgisi

Karadan ve havadan yapılan yoğun müdahale sonrası yangın tamamen kontrol altına alındı. Bölgedeki kara ekipleri yanan sahada alevlerin tekrar parlamaması için soğutma çalışması sürdürüyor. Yangında 1 hektarlık alan zarar gördü.

Kaynak: AA-İHA