Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenecek olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (2024 KPSS Lisans) için sınav giriş belgeleri erişime açıldı. Adaylar, 2024-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri Oturumları için sınav yerlerini ve diğer bilgileri ÖSYM'nin resmi web sitesi üzerinden öğrenebilecekler. Sınav tarihine yaklaşırken adaylar, giriş belgelerini kontrol ederek sınavlarına hazırlıklarını tamamlayacaklar.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2024 KPSS Lisans sınav giriş belgelerini adayların erişimine açtı. "2024-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri Oturumları Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı" duyurusunda, adayların sınav yerlerini ve bilgilerini https://ais.osym.gov.tr adresinden 04 Temmuz 2024 tarihinden itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleriyle öğrenebilecekleri belirtildi.

KPSS sınav tarihleri ve detayları

KPSS lisans sınavları, Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları ile Alan Bilgisi Testi ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) oturumlarından oluşacak. Temmuz ayında gerçekleştirilecek bu oturumlar için sınav giriş yerleri belirlenmiş ve adaylara duyurulmuştur.

Kaynak: HABER MERKEZİ