Asansörün arıza yapması sonucu yaşanan bu facianın ardından KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nun müdürü açığa alındı. İhmal iddiaları üzerine Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan incelemenin sürdüğü bildirildi.

Son Dakika... Aydın'da yaşanan asansör faciasında KYK yurdunun müdürü açığa alındı!-2

İzmir'de restoranda silahlı kavga: 2 şüpheli adliyede İzmir'de restoranda silahlı kavga: 2 şüpheli adliyede

Olay, KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda meydana geldi. Arızalanan asansörün içinde mahsur kalan öğrencilerden biri olan Zeren Ertaş, asansörden çıkmaya çalışırken sıkışarak hayatını kaybetti. Olay yerine gelen ekipler, diğer mahsur kalan 15 öğrenciyi asansörden kurtardı ve sağlık durumlarının iyi olduğunu tespit etti. Ancak Zeren Ertaş'ın ölümü, öğrenci topluluğu arasında büyük bir üzüntü yarattı ve yönetimi protesto eylemlerine yol açtı.

Son Dakika... Aydın'da yaşanan asansör faciasında KYK yurdunun müdürü açığa alındı!-1

Gençlik ve Spor Bakanlığı, olayın ardından yaptığı incelemelerle ilgili bir açıklama yaparak, olayın incelenmekte olduğunu bildirdi. Açıklamada, asansörün zemin kattan kayarak kaza anının nedenini oluşturduğu belirtildi. Kazada hayatını kaybeden Zeren Ertaş'ın panik halinde asansörden çıkmaya çalışırken yaşamını yitirdiği vurgulandı.

Son Dakika... Aydın'da yaşanan asansör faciasında KYK yurdunun müdürü açığa alındı!-4

Bakanlık açıklamasında ayrıca, yaşanan süreçle ilgili adli ve idari soruşturmanın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütüldüğü ve Bakanlık tarafından yurt müdürünün açığa alındığı, ayrıca olayla ilgili müfettiş görevlendirildiği ve incelemelerin başlatıldığı ifade edildi. İncelemeler sonucunda ihmal veya sorumluluk tespit edilirse, gereken adımların atılacağı belirtildi.

En güncel asayiş haberleri için tıklayınız

Kaynak: Haber Merkezi