Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı ödemelerinin, Kurban Bayramı dolayısıyla öne çekilerek bugün itibarıyla hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Her ay düzenli destek sağlanıyor

Bakan Göktaş, yazılı açıklamasında, ihtiyaç sahibi hanelere yönelik hayata geçirdikleri destekle onların yanında olmayı sürdürdüklerini belirtti. Büyüyen ve gelişen Türkiye'nin refahını vatandaşlarla paylaşmaya devam ettiklerini ifade eden Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hanelere her ay düzenli destek sağladıklarını vurguladı.

Göktaş, "Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini Kurban Bayramı dolayısıyla öne çekerek, bugün itibarıyla hesaplara yatırıyoruz. Bu kapsamda hanelere toplam 4 milyar lira ödeme yapacağız." bilgisini paylaştı.

Bu ay yapılacak ödemeyle, bugüne kadar hanelere 84,3 milyar lira destek sağladıklarını bildiren Bakan Göktaş, vatandaşlar arasında hiçbir ayrım yapmadan eşit ve adil hizmet prensibiyle toplumun tüm kesimlerine ulaştıklarını kaydetti.

Aile Destek Programı'nın ödemeleriyle ilgili duyuruyu yapan Bakan Göktaş, bu adımın ihtiyaç sahibi ailelerin bayram öncesinde maddi sıkıntı yaşamalarını önlemeye yönelik bir destek olduğunu vurguladı.

Bu güncelleme ile birlikte, Türkiye Aile Destek Programı'nın hızlı ve etkin bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaşma çabaları, toplumun geniş kesimleri tarafından takdirle karşılanıyor.

Kaynak: AA