Azerbaycan Almanya Elçi Müsteşarı Nurchin Aliyev, Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçi Temsilcisi Beniz Uluer Kaymak ve Almanya'da görevli diğer ülke diplomatları, film galasına katılan davetliler arasındaydı. Film gösterimi sırasında, 28 Ekim 1923 tarihinde Çankaya Köşkü mutfağında yaşananları anlatan yapımda özellikle Atatürk'ü canlandıran Onur Tuna'nın, "Efendiler, yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz" repliği esnasında salonda duygusal anlar yaşandı.

'Son Akşam Yemeği' filminde alkış tufanı... Almanya'daki diplomatlardan filme yoğun övgü!

Film, bugün Türkiye ile eş zamanlı olarak birçok ülkede vizyona girecek. Gösterimin ardından filmin oyuncuları ve yapımcıları, Almanya'da yaşayan Türk vatandaşları ile bir araya geldi. Film ekibi, izleyicileriyle buluşarak duygusal anları ve film hakkında düşünceleri paylaştılar.

Onur Tuna, Atatürk'ü canlandırmaktan duyduğu gurur ve onurunu ifade ederken, oyunculuğu ve Atatürk'e olan benzerliği takdir topladı. "Atatürk ve onun ideolojisiyle büyüyen bir Türk olarak, böyle bir lideri canlandırmaktan duyduğum gurur ve onur duydum" şeklinde konuştu.

Warner Bros Discovery hangi ülkenin? Warner Bros sahibi kim? Warner Bros Discovery hangi ülkenin? Warner Bros sahibi kim?

"Son Akşam Yemeği," Türk tarihine önemli bir anıyı anlatması ve oyuncu kadrosunun etkileyici performansıyla dikkat çekiyor. 

Kaynak: Haber Merkezi