Clint Eastwood'un yönettiği ve başrolünde oynadığı Soluk Benizli Adam, 1985 yapımı bir Western filmidir. Film, Coy LaHood adında açgözlü bir maden şirketinin sahibinin, bağımsız maden işçilerini bölgeden uzaklaştırmak için yaptığı baskıları konu alır.

Soluk Benizli Adam Nerede Çekildi?

Soluk Benizli Adam filmi, Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya eyaletinde çekildi. Filmin çekimleri, 1985 yılının Ağustos ayında başladı ve Kasım ayında sona erdi. Filmin çekimleri, Sierra Nevada Dağları'nın eteklerinde bulunan Sonora Vadisi'nde yapıldı.

Soluk Benizli Adam Ne Zaman Çekildi?

Soluk Benizli Adam filmi, 1985 yılında çekildi. Filmin vizyona giriş tarihi ise 28 Şubat 1985'tir.

Soluk Benizli Adam Oyuncuları Kimler?

Soluk Benizli Adam filminin başrolünde Clint Eastwood yer almaktadır. Eastwood, filmde "Vaiz" adlı karakteri canlandırmaktadır. Filmin diğer oyuncuları ise şunlardır:

  • Richard Dysart - Coy LaHood
  • Michael Moriarty - Hull Barret
  • Carrie Snodgress - Sarah Wheeler
  • Sydney Penny - Megan Wheeler
  • Matt Clark - Stockburn
  • John Russell - Josh LaHood

Soluk Benizli Adam IMDB Puanı Kaç?

Soluk Benizli Adam filmi, IMDb'de 7,3 puana sahiptir. Film, western türünde en iyi filmlerden biri olarak kabul edilmektedir.

Soluk Benizli Adam Konusu Ne?

Soluk Benizli Adam filmi, 1880'li yıllarda Amerika Birleşik Devletleri'nin batı kesiminde geçmektedir. Filmde, küçük bir madenci kasabası, zengin bir maden şirketinin tehdidi altındadır. Maden şirketi, kasabadaki bağımsız madencilerin topraklarını ele geçirmek istemektedir.

Kaynak: Haber Merkezi