31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'nin adayı olarak Şırnak Belediye Başkanı seçilen Mehmet Yarka, mazbatasını alarak resmen göreve başladı. Yarka, Şırnak'ta ikinci kez başkanlık koltuğuna oturmuş oldu.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Hakim Yasin Akbaş'ın elinden mazbatasını alan Yarka, Sanat Sokağı'nda bulunan seçim ofisinin önünde Şırnaklılarla bir araya gelerek sohbet etti. Ardından, AK Parti Şırnak Milletvekili Arslan Tatar ve parti il yönetimiyle birlikte Şırnak Yüksek Seçim Kurulu'na geçerek mazbatasını aldı.

"Durmak yok, çalışmaya devam"

Yüksek Seçim Kurulu önünde bekleyen vatandaşlarla birlikte Şırnak Belediyesi'ne geçen Yarka, burada yapmış olduğu açıklamalarda, birinci dönemde tamamlayamadığı projeleri olduğunu belirtti. Yarka, "Durmak yok, çalışmaya devam" prensibiyle yola devam ettiklerini, hizmet anlayışlarının herkes için eşit olduğunu vurguladı. Ayrıca, devletin kanun ve hukuk çerçevesinde hareket ettiklerini, dışarıdan yapılan eleştirilere aldırış etmediklerini belirtti.

"Projeleri hayata geçireceğiz"

Seçimlerin sonuçlandığını ve itirazların sonuca bağlandığını belirten Yarka, mazbatasını aldıktan sonra halkın kendisini takdir ettiğini söyledi. 26 kişilik meclis üyelerinden 15'inin kendileriyle birlikte olduğunu ifade eden Yarka, milletvekili ve parti yöneticileriyle bakanlıklarda projeleri hayata geçirmek için çalışacaklarını dile getirdi. Şırnaklı hemşerilerine güven ve inanç çağrısında bulunan Yarka, her kesim için hizmet ettiklerini, kişisel çıkarlarının olmadığını vurgulayarak, "Her şey Şırnak için" dedi.

Kaynak: İHA