Sinop yemyeşil doğası ve masmavi deniziyle dikkat çekiyor. Sinop'un Türkeli ilçesi de doğal güzellikleri ve yemyeşil bitki örtüsüyle yerli halkım uğrak noktalarından. Sizler için Sinop'un Türkeli ilçesindeki plajları derledik...

Turkelide Su Sporlari Aktiviteleri Basliyor

Türkeli Plajı

Türkeli Plajı, çevresinde wc, duş ve cafe gibi hizmetleri bulunduran bir plajdır. Bu özellikleriyle tatilciler için tercih edilen bir destinasyondur. Plajın merkezi konumu sayesinde kolayca erişilebilir. Türkeli Plajı'nın sahil yapısı kum olduğundan deniz keyfi yapmak için ideal bir ortam sunar. Giriş ücreti olmayan Türkeli Plajı, yılın her günü ve saati ziyaretçilere açıktır. Türkeli Plajı, muhteşem Karadeniz doğasıyla çevrili olan bir plajdır. Uzun sahil şeridi boyunca yürüyüş yapabilir, güneşin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz. Plajın kumlu sahil şeridi ve deniz dibi, özellikle çocuklu aileler için idealdir. Plaj, sakin ve huzurlu bir atmosfere sahiptir, dinlenmek ve denizin keyfini çıkarmak isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Girişler ücretsizdir, bu da plajın geniş bir ziyaretçi kitlesine hitap etmesini sağlar. Plaj çevresinde birçok restoran ve kafe bulunmaktadır, bu yerlerde Karadeniz mutfağına ait lezzetleri deneyebilirsiniz.

Nasıl Gidilir?

Türkeli Plajı, Türkeli ilçe merkezine oldukça yakın bir konumdadır. Plaja ilçe merkezinden kalkan minibüslerle kolayca veya yürüyerek de ulaşabilirsiniz. Bu ulaşım seçenekleri sayesinde plajı ziyaret etmek oldukça pratik olacaktır.

Hatay'da gidilecek en iyi 5 plaj...

Antalya'da gidilecek en iyi 5 plaj...

Adana'da gidilecek en iyi 5 plaj...

Kaynak: haber merkezi