Türk müzik dünyasının dikkat çekici isimlerinden Sinan Özen, geniş hayran kitlesiyle sürekli ilgi odağı olmayı başarıyor. Pek çok kişi Sinan Özen kimdir? Sinan Özen mesleği ne? Sinan Özen kaç yaşında ve nereli? gibi sorularla sanatçının hayatına dair detayları merak ediyor. Bu yazıda, Sinan Özen'in yaşam öyküsünden, müzik kariyerine kadar uzanan yolculuğuna, sanatçı hakkında bilinmesi gereken tüm ayrıntılara yer veriyoruz. İşte, Sinan Özen'in renkli ve ilham verici hikayesi.

Sinan Özen kimdir?

1 Mart 1964'te Rize, Çayeli'nde doğan Sinan Özen, babasının işi nedeniyle çocukluğunun bir bölümünü İzmit'te geçirdi. Ailece İstanbul'a taşınan Özen, burada eğitimine devam etti ve Rize Endüstri Meslek Lisesi'nden mezun oldu.

Liseden sonra İstanbul'a dönen Özen, mesleğiyle ilgili çalışmalar yaparken, müziğe olan tutkusu onu farklı bir yola sürükledi. 1981'de katıldığı bir ses yarışmasında başarı elde etse de, aradığı fırsatlar hemen gelmedi. Süheyla Altmışdört ve Udi İrfan Özbakır'dan aldığı derslerle müzikteki yeteneğini geliştiren Özen, 1982'de İstanbul Devlet Konservatuvarı'na kabul edildi.

1989'da "Rüyalarım Olmasa" albümüyle profesyonel müzik yaşamına adım atan sanatçı, Okey Plakçılık ile iş birliği yaptı. "Öpsene Beni", "Ölürüm Yoluna" gibi hit parçalarıyla kısa sürede müzik dünyasında tanındı. Akbak Plakçılık ile "Tek Başına", "Serseri Gönlüm" gibi albümler çıkaran Özen, 2007'de "Ödün Vermem" albümünü yayınladı.

Özen, 2010 ve sonrasında "Sinan Özen 2010", "Usta", "Babamın Şarkıları ve İnce Saz", "Bambaşka" gibi albümlerle müzikseverlerle buluştu. Ayrıca, "Quiero Comer Tus Labios & Senin Ağzını Yerim", "Yıkılır İstanbul", "Sevişmeliyiz", "Sana Birşey Olmasın" gibi single'larını da yayınladı.

Sumru Yavrucuk çocuğu var mı? Sumru Yavrucuk'un babası kimdir? Sumru Yavrucuk çocuğu var mı? Sumru Yavrucuk'un babası kimdir?

Sinan Özen, Türk müzik dünyasında kendine özgü bir yer edinmiş, başarılı ve sevilen bir sanatçı olarak kariyerini sürdürmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi