Ankara'da 30 Aralık 2022'de uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin 22 sanıklı davanın dördüncü celsesi başladı.Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmaya, sanıklar, taraf avukatları, müşteki Ayşe Ateş, Sinan Ateş'in annesi Saniye Ateş, kardeşleri ve yakınları katıldı.

Sinan Atesin Esi Kim Ayse Ates Kimdir Ayse Ates Ne Is Yapiyor

"HİÇBİR ŞEYİN SIR KALMASINI İSTEMİYORUM" 

Duruşma öncesi açıklama yapan Ayşe Ateş "Saçma sapan zırvalarla bizi üç gündür oyalıyorlar. Bugün canilerin bize yaşattıklarını anlatacağım. Bildiğim hiçbir şeyin sır kalmasını istemiyorum, ölürsem de benimle gitmesini istemiyorum" dedi.

Ayşe Ateş, Mhp'li Semih Yalçın’a Sert Yanıt Verdi 'Mahkemeye Gelsin'

"BENİ DE ÖLDÜRÜRLER DİYE KORKTUM" 

Mahkemede anne Saniye Ateş'in ardından Ayşe Ateş, ifade vermeye başladı.MHP'li yöneticilerin isimlerini veren Ayşe Ateş "Şu an bunları ilk defa anlatacağım çünkü beni de öldürürler diye korktum. Bugün bunları burada söylemezsem bir daha söyleyemem çünkü bana ne olur bilmem. Ölürsem bunlar mezara gitmesin benle" dediBu ifadelerin ardından Ayşe Ateş, eşinin öldürülmeden önce kendisine aktardıklarını ise şu sözlerle dile getirdi: 

"Sinan bu tehditler başladığında bana ‘Ayşe, İzzet Ulvi Yönter ve Semih Yalçın, Ahmet Yiğit Yıldırım ile Olcay Kılavuz’a talimat vermiş ve beni öldürmek için kapı kapı gezip kiralık katil arıyorlarmış" dedi.

GÖZ ATIN:

Kaynak: ANKA