Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Sinan Ateş cinayeti davasının dördüncü gününde yaşananlar büyük gerginliğe sahne oldu ve duruşma yarına ertelendi. Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesiyle ilgili davada tutuklu olarak yargılanan 22 sanık için yapılan duruşmada, şikayetçi tarafın ifadeleri ön plana çıktı.

Mahkemede Sinan Ateş'in annesi Saniye Ateş, ifade verirken fenalaştı ve duruşmaya ara verildi. Özellikle Ayşe Ateş'in ifadeleri dikkat çekti; kendisi, MHP'li yöneticiler Ulvi Yönter ve Semih Yalçın'ın, Sinan Ateş'in öldürülmesi için talimat verdiklerini iddia etti. Bu iddialar mahkeme salonunda büyük tartışmalara yol açarken, CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal ile mahkeme başkanı arasında da sert söylemler ve gerginlik yaşandı. Tanal'ın salondan çıkarılması talebiyle sonuçlanan olaylar, duruşmanın ertelenmesine neden oldu.

Ayrıca, davanın soruşturma sürecinde görev alan Asayiş Şube Müdür Yardımcısı Kerem Gökay Özay'ın, davayla ilgili çıkan haberler hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Özay, Tolgahan Demirbaş'ın gözaltına alınmasının, MHP Milletvekili Olcay Kılavuz'un evinde değil, sokakta gerçekleştiğini savundu.

Duruşma boyunca Sinan Ateş'in ailesi ve yakınları duygusal anlar yaşadı. Selma Ateş Kazancı, sanıklara karşı sert ifadelerle seslendi ve adalet taleplerini dile getirdi. Aynı şekilde diğer abla Sevda Ateş Yörükoğlu da kardeşinin öldürülmesinde MHP içindeki kişilerin rolü olduğunu savundu ve adalet arayışını sürdürdü.

Duruşma, yaşanan gerginlikler ve sağlık sorunları nedeniyle yarına ertelendi. Mahkeme başkanı, taraflardan sükûnetle ve hukuka saygı çerçevesinde davayı sürdürmelerini istedi. Davaya siyasetçilerin de ilgi gösterdiği, farklı siyasi partilerden liderlerin salonu takip ettiği belirtildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ