Ankara'da geçen yıl eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in cinayetiyle ilgili olarak devam eden dava, bugün Sincan Kapalı Ceza İnfaz Kampüsü'nde görüldü. Tutuklu 22 sanığın yargılandığı davada, ilk duruşmalarda tüm sanıklar, şikâyetçiler ve avukatların ifadeleri alınmıştı. Bugünkü duruşmada ise tanıkların ifadeleri dinlendi.

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal'ın dünkü duruşmada mahkeme başkanıyla yaşadığı tartışma sonrası bugünkü duruşmaya katılması dikkat çekti. Ancak duruşma başlamadan önce mahkeme başkanının siyasilerin davaya müdahale ettiği gerekçesiyle Tanal'ı salon dışına çıkardığı bildirildi.

İlk tanık olarak dinlenen motokurye Yusuf Mert, ifadesinde, sanık Eray Özyağcı ve Vedat Balkaya ile karşılaştığını ve onların bir motosikletle seyir halinde olduklarını belirtti. Mert, motosikleti süren kişinin kask taktığını ancak yolcu olarak bulunan kişinin kask takmadığını ve plakanın bir kısmının bantlı olduğunu ifade etti. Olayın ardından sanıkların Konya yoluna doğru ilerlediğini ve silah sesi duymadığını söyledi.

Kaynak: Haber Merkezi