30 Aralık 2022'de Ankara'da suikasta kurban giden eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldürülme anına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Yeni çıkan görüntülerde yer alan Ahmet Keçik 'in kim olduğu merak edilmeye başladı. Peki Sinan Ateş arkadaşı Ahmet Keçik kimdir? İşte detaylar...

Sinan Ateş arkadaşı Ahmet Keçik kimdir?

Ankara'da 30 Aralık 2022'de Cuma Namazı çıkışında gerçekleşen saldırıda Ülkü Ocakları'nın eski Genel Başkanı Sinan Ateş'in hayatını kaybetmesine neden oldu. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler, olayın nasıl geliştiğini gözler önüne serdi. Sinan Ateş'in yanında bulunan arkadaşları Selman Bozkurt ve Ahmet Keçik, saldırı anında yaşananları doğrudan yaşayan isimler arasındaydı.

Sinan Ateş Vurulma Anı Yeni Bakış Gazetesi

Görüntülerde, Sinan Ateş'in Selman Bozkurt ve Ahmet Keçik ile yürüdüğü sırada motosikletli saldırganların yaklaştığı ve Ateş'e saldırdığı açıkça görülüyor. Saldırı anında Sinan Ateş'in yanında bulunan Selman Bozkurt, omuzundan yaralanarak yere düşüyor. Bu esnada Ahmet Keçik, saldırganların kaçmasını engellemek için Ateş'in belindeki silahı alıp ateş ediyor.

Saldırıyla ilgili olarak Sinan Ateş'e siyaseti bırakması için para teklif edildiği iddia ediliyor. Ancak iddianameye yansıyan bilgilere göre, Ateş'in eşi Ayşe Ateş'in ifadeleri yer almıyor. Ayşe Ateş, bir televizyon programında eşinin göz göre göre öldürüldüğünü ve saldırının arkasında siyasi bir motivasyon olduğunu dile getirdi. Ayrıca, saldırı öncesinde yaşanan hakaretler ve iftiralarla Sinan Ateş'in itibarının hedef alındığını ve saldırının bir kan davasına dönüştürülmeye çalışıldığını belirtti.

Kaynak: HABER MERKEZİ