Reklam
Reklam
Reklam

Şimdi yaz lastiği zamanı!

Kış lastiği uygulamasının 1 Nisan’da son bulması ve yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte sıcak hava koşullarında daha yüksek performans alınmasını sağlayan yaz lastiklerinin de popülerliği arttı.

Şimdi yaz lastiği zamanı!
13 Mayıs 2019 - 11:17
Reklam

Ayda 43.3 milyondan fazla kullanıcıyı ağırlayan sahibinden.com’da 2019’un Mayıs ayında yaz lastiği aramaları geçtiğimiz yılın aynı ayına oranla %39 arttı. Yaz lastiği aramasında öne çıkan iller sırasıyla İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir ve Kocaeli oldu.

Kış lastiğinin tersine tamamen yaz koşullarına ve ılıman iklimlere uyumlu, ısınan asfaltta veya ıslak yollarda daha iyi performans gösteren yaz lastikleri yol tutuşunu artırarak güvenli bir sürüş yaşatmak için özel olarak tasarlanmıştır. Kış lastikleriyse, en iyi performanslarını 7° C'nin altında gösterir ve Isı arttıkça performansı düştüğü için yaz sezonunda güvenli değildir. Yaz lastikleri kuru veya ıslak yollarda frenleme, hızlanma ve viraj almada maksimum çekiş gibi çeşitli avantajlar sunarak yaz mevsiminde güvenli bir sürüş sağlar. HABER MERKEZİ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum