Sigara tiryakileri için kötü haber geldi: Sigara fiyatlarına zam yapıldı! Son günlerde merakla beklenen zam haberleri sonunda açıklandı ve tiryakilerin cebi bir kez daha yakıldı. Peki, en pahalı sigara fiyatı ne kadar oldu? İşte, merak edilen yeni sigara fiyatları ve detaylar!

Sigara Fiyatlarına Zam Geldi! İşte Yeni Fiyatlar

Belirli marka sigara gruplarına yapılan zam sonrasında, 4 Nisan itibarıyla sigara fiyatları yeniden güncellendi. Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş'ın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama sonrasında, 1-10 Nisan tarihleri arasında 10 TL'lik bir zam bekleniyordu. Ancak, beklenen zam bugün açıklandı ve yarın itibarıyla geçerli olacak.

                                             

Sigara Zamı Nedeniyle Sosyal Medyada Tepkiler Büyüyor

JTI ve Winston sigara gruplarına yapılan zam ile birlikte, yeni sigara fiyatları belirlendi. Camel 100 gram sarmalık kıyılmış tütünün fiyatı 125 TL'ye yükselirken, diğer markaların fiyatları ise 62 TL ile 73 TL arasında değişecek. Zam kararının arkasında, üretim maliyetlerindeki artış ve ötv'deki yükselişin etkili olduğu belirtiliyor.  

Yeni zamla birlikte sigara fiyatları tiryakiler arasında tepkiye neden oluyor. Yarından itibaren geçerli olacak fiyatlar, sigara kullanıcılarının cebini yakacak gibi görünüyor.

Kaynak: Haber Merkezi