Sosyal medyada ve gündelik sohbetlerde sıkça adı geçen Bedri Eran Tapan, kimdir? Sevil Sabancı'nın bir zamanlar eşi olan Bedri Eran Tapan, hayatının hangi dönemlerinde ön plandaydı? İşte detaylar...

Bedri Eran Tapan kimdir?

Sevil Sabancinin Eski Esi Bedri Eran Tapan Kimdir2

Bedri Eran Tapan, iş dünyasında tanınmış bir isimdir. İş insanı Sevil Sabancı'nın eski eşi olarak bilinir. Ankara Gazi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümü mezunu olan Tapan, daha sonra İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü'nde Uluslararası Yönetim alanında yüksek lisans yapmış ve Cambridge Üniversitesi'nde işletme alanında eğitim almıştır.

İş kariyerine Koç Holding'de planlama uzmanı olarak başlayan Bedri Eran Tapan, daha sonra Sabancı Holding bünyesinde çeşitli görevler üstlenmiş ve uluslararası ticaret, pazarlama stratejileri gibi alanlarda deneyim kazanmıştır. İDE Proje Geliştirme şirketinin kurucusu olan Tapan, şirketlerin karlılıklarını artırmak üzere çeşitli danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Sevil Sabancinin Eski Esi Bedri Eran Tapan Kimdir1

Kişisel yaşamıyla da bilinen Bedri Eran Tapan, Sevil Sabancı ile 1991-1994 yılları arasında evli kalmış ve bir kızı olan Melisa Tapan'a sahiptir. Daha sonra uzun süredir sevgilisi olan Demet Sönmez ile evlenmiştir.

Bedri Eran Tapan kaç yaşında?

1967 doğumlu Bedri Eran Tapan, 2024 itibariyle 57 yaşındadır.

Bedri Eran Tapan nereli?

Bedri Eran Tapan aslen Ankaralıdır.

Bedri Eran Tapan mesleği nedir?

Sevil Sabancinin Eski Esi Bedri Eran Tapan Kimdir3

Bedri Eran Tapan, iş dünyasında bir iş insanı ve danışman olarak faaliyet göstermektedir. İşletme eğitimi almış olan Tapan, profesyonel kariyerine Koç Holding'de planlama uzmanı olarak başlamış ve daha sonra Sabancı Holding bünyesinde çeşitli görevler üstlenmiştir. Uluslararası ticaret, pazarlama stratejileri ve şirket yönetimi alanlarında deneyim kazanmıştır.

Sevil Sabancinin Eski Esi Bedri Eran Tapan Kimdir-1

Şu anda İDE Proje Geliştirme şirketinin kurucusu olarak çalışmakta olan Bedri Eran Tapan, şirketlerin karlılıklarını artırmak üzere pazarlama, satın alma, finansman, medya ve sosyal medya hizmetleri gibi alanlarda proje geliştirme ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ