Türkiye'nin demokratik sürecinde yerel seçimler, sadece siyasetin değil, toplumun genel ilgisini de çekiyor. Ancak bu seferki yerel seçimlerde dikkat çeken bir ayrıntı, oy kullanma saati oldu. Ünlü oyuncu Serenay Sarıkaya'nın oy kullanırken takındığı saat, adeta bir olay haline geldi. Sosyal medyada hızla yayılan fotoğraflar, Sarıkaya'nın saatinin ne kadar olduğunu merak edenleri bekletmiyor...

Serenay Sarıkaya'nın saati ne kadar?

31 Mart'ta Türkiye, yerel yöneticilerini seçmek üzere sandık başına gitti. Ancak bu seçim sadece siyasi tercihlerle değil, ünlülerin tercih ettikleri kıyafetler ve aksesuarlarla da gündemdeydi. Bu özel günün en dikkat çeken isimlerinden biri ise ünlü oyuncu Serenay Sarıkaya oldu. Oy kullanmaya giderken tercih ettiği kıyafet ve özellikle taktığı saat, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Serenay Sarıkaya, Beşiktaş'ta bulunan Tevfik Fikret İlkokulu'nda bulunan 1069 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Ancak sadece oy kullanma eylemi değil, Sarıkaya'nın giydiği kıyafet ve takındığı aksesuarlar da dikkat çekti. Ünlü oyuncu, oy kullanırken Adana Demirspor forması tercih etti. Adana Demirspor formasıyla sandığa gelen Sarıkaya, bu tercihiyle de spor kulübüne ve futbolseverlere olan desteğini gösterdi.

Ancak en çok konuşulan detay, Sarıkaya'nın bileğindeki şık saatti. Ünlü oyuncunun bileğini süsleyen saat, birçok kişinin dikkatini çekti ve sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Sarıkaya'nın taktığı saat, ünlü bir markaya ait olup 800 bin TL değerinde olduğu belirtildi.

Oy kullanma işlemi sonrasında basın mensuplarına konuşan Sarıkaya, "Hayırlısı olsun. Vatandaşlık görevimizi yerine getirdik. İnşallah hepimiz için iyi olan olsun" diyerek demokratik haklarını kullandıkları için memnuniyetini dile getirdi. Ayrıca Adana Demirspor formasını giymesinin sebebini açıklayarak, "Bunu 'Aile' dizisinde bütün ekibe ismimizin yazılı olduğu şekilde hediye etmişlerdi. İlk defa bugün giydim" şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi