Oyunculuk kariyeri boyunca birçok başarılı projede yer alan Sera Tokdemir, Türk televizyon ve sinema dünyasının sevilen yüzlerinden biridir. Ancak, izleyiciler genellikle Sera Tokdemir'in hayatıyla ilgili merak edilen bazı soruların cevaplarını aramaktadır. Sera Tokdemir kimdir, kaç yaşındadır ve evli midir? İşte tüm detaylar...

Sera Tokdemir Kimdir?

Türk oyuncu Sera Tokdemir, 11 Nisan 1981 tarihinde Mersin'de dünyaya geldi. Ahmet ve Serap Tokdemir çiftinin kızları olarak doğan Tokdemir, lise eğitimini Özel Akdeniz Palmiye Koleji'nde tamamladı. Babası Türkiye'nin tanınmış at sahiplerinden biriydi. 2000 yılında Bilkent Üniversitesi (TOMYO) mezunu olan Tokdemir, 2003 yılında dönemin Beşiktaş JK kalecilerinden Göksel Gencer ile evlendi ve bu evlilikten Boran adında bir oğlu oldu. Ancak, 2009 yılında eşinden ayrılarak altı yıl süren evliliğini sonlandırdı.

Sera Tokdemir, Zirve Sanat Merkezi'nde tiyatro, şan ve diksiyon eğitimi alarak oyunculuk kariyerine adım attı. 2009 yılında Plato Film Okulu'nda Ayla Algan yönetiminde oyunculuk, beden dili, dublaj, sinema-dizi-reklam oyunculuğu eğitimi aldı. Bu süreçte birçok sinema, dizi, reklam ve klip çalışmasında yer aldı.

Oyuncunun dikkatleri üzerine çektiği ilk projelerden biri, Kanal D'de yayınlanan "Kanıt" ve atv'de yayınlanan "Hayat Devam Ediyor" dizileriydi. "Hayat Devam Ediyor" için diziyle aynı adı taşıyan bir şarkı seslendiren Tokdemir, 2013 yılında "Ben de Özledim" dizisinde rol aldı. 2014 yılında başlayan "Kertenkele" dizisinde "Zehra" karakterini canlandırdı.

Sera Tokdemir'in filmografisinde "Aşk Geliyorum Demez", "Hırçın Kız Kadife", "Çakallarla Dans", "Bana Bir Soygun Yaz", "Bizim Hikaye", "Mucize 2: Aşk", "Müfreze" gibi yapımlar yer alıyor. Ayrıca "Kapalıçarşı", "İstanbul Çocukları", "Yüksek Giriş", "Analı Oğullu" gibi dizilerde de rol almıştır.

Tokdemir, 2021-2022 yılları arasında TRT 1'de yayınlanan "Tozkoparan İskender" dizisinde "Rüya" karakterini canlandırdı. 

Kaynak: HABER MERKEZİ