Selçuk Bayraktar, son yıllarda adını dünya çapında tanınan bir isim haline getirmiş bir teknoloji girişimcisi olarak dikkat çekiyor. Forbes'un milyarderler listesindeki sıralaması ise merak konusu oldu. Peki Selçuk Bayraktar Forbes’in milyarderler listesinde kaçıncı sırada? Selçuk Bayraktar serveti ne kadar? detaylar haberimizde!

Selçuk Bayraktar Forbes’in milyarderler listesinde kaçıncı sırada?

Forbes dergisi, 2 Nisan Salı günü internet sitesinde "dünyanın en zengin insanları" listesini yayınladı. Türkiye'den 27 kişi bu listede yer aldı. Listede, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar ile kardeşi Haluk Bayraktar da bulunuyor.

Türkiye'den 23 erkek ve 4 kadın olmak üzere toplam 27 kişi, dünyanın en zengin insanları listesinde yer aldı.Selçuk Bayraktar ve kardeşi Haluk Bayraktar, Baykar Teknoloji'nin patronları olarak bu listede yer aldılar. Selçuk Bayraktar, 1,2 milyar dolarlık servetiyle listede 24. sırada yer aldı. Ayrıca, Bayraktar dünya genelinde 2,410'uncu sırada yer aldı.

Selçuk Bayraktar serveti ne kadar? 

Forbes dergisi 2024'ün milyarderler listesini açıkladı. 27 kişinin yer aldığı listede Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar da bulunuyor.Dergiye göre Bayraktar’ın serveti 1.2 milyar dolarlık servetiyle 24. sırada yer aldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ