Selahaddin Eyyubi dizisinin başarılı oyuncu kadrosuyla dikkat çekmesi, izleyicilerin karakterlere olan ilgisini arttırıyor. Özellikle son zamanlarda dikkatleri üzerine çeken Berk Cankat, Kanlı Bernard karakteriyle ekrana adeta damga vuruyor. Peki, Berk Cankat kimdir ve Kanlı Bernard karakterini nasıl canlandırıyor? İşte, izleyicilerin merak ettiği bu soruların cevapları...

Selahaddin Eyyubi Kanlı Bernard Kimdir?

Selahaddin Eyyubi dizisinin sevilen karakterlerinden biri olan Kanlı Bernard, dizinin izleyicilerini heyecanla bekleyen bir karakterdir. TRT 1'in gözde yapımı Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi'de Kanlı Bernard karakterine can vermek için sahnede Berk Cankat bulunmaktadır. Kanlı Bernard karakteri, Selahaddin Eyyubi ile karşı karşıya gelerek dizinin dramatik yapısına yeni bir boyut katacak.

Berk Cankat Kimdir?

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisinde Kanlı Bernard karakterini oynayacak olan Berk Cankat, Türk televizyon ve sinemasının sevilen isimlerinden biridir. 9 Mayıs 1984 tarihinde Ankara'da doğan Cankat, 2024 yılı itibariyle 40 yaşındadır. Oyunculuk kariyerine Akademi 35 Buçuk Sanat Merkezi'nde aldığı eğitimlerle başlamıştır. Profesyonel kariyerine adım atmadan önce tiyatro sahnelerinde yeteneklerini sergileyen Cankat, daha sonra televizyon dünyasında Sana Bir Sır Vereceğim dizisiyle ilk kez izleyici karşısına çıkmıştır. Güzel Köylü dizisinde canlandırdığı Cemal karakteriyle geniş kitleler tarafından tanınmış ve sevilmiştir. Şimdi ise Selahaddin Eyyubi dizisindeki performansıyla dikkat çekmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi