Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, Tilkisüleymaniye Engelsiz Yaşam Merkezi'nde düzenlenen etkinlikle engelleri aşan gençlerle bir araya geldi. 10-16 Mayıs tarihleri arasının 'Engelleri Aşma Günü' olarak kutlanması için çalışacaklarını belirten Başkan Durbay, merkezde yapılan çalışmaları inceledi ve öğrencilerle sohbet etti.

Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Tilkisüleymaniye Engelsiz Yaşam Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe katıldı. Başkan Durbay'ın yanı sıra Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Okur, Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürü İlyas Karaokay ve engelli ailelerin de katıldığı etkinlikte, 21 yaş üstü engelli bireylerin eğitim aldığı yaşam merkezinde yapılan çalışmaları inceleyen Başkan Durbay, öğrencilerle yakından ilgilendi.

BAŞKAN DURBAY SINIFLARI GEZDİ

Başkan Durbay, SOGEP kapsamında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın desteğiyle Şehzadeler Belediyesi tarafından yaptırılan merkezde öğrencilerin eğitim aldığı sınıfları gezdi. Öğrencilerle sohbet eden Başkan Durbay, merkezdeki etkinlikte öğrenci ve öğretmenler tarafından hazırlanan müzik grubunun verdiği kısa bir konseri izledi.

Konuşmasında, engelli bireylerin, ailelerin ve derneklerin yanında olduklarını vurgulayan Başkan Durbay, engelleri ortadan kaldırmak için birlikte çalışacaklarını belirtti. Başkan Durbay, bundan sonraki yıllarda 10-16 Mayıs tarihlerinin 'Engelleri Aşma Günü' olarak kutlanmasını hedeflediklerini söyledi.

Muhabir: Doğukan Fikri Fidan