Son dönemde adı sıkça duyulan ve vatandaşlar tarafından merakla araştırılan isimlerden biri olan Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Nebi Çullu'nun hayatı ve kahramanlığı, birçok kişiyi derinden etkilemeye devam ediyor. Peki Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Nebi Çullu kimdir? İşte detaylar...

Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Nebi Çullu kimdir?

Adana'nın Çukurova ilçesinde düzenlenen cenaze töreninde, Kayseri'de meydana gelen kazada yaralanan ve hastanede şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Nebi Çullu son yolculuğuna uğurlandı. 21 Mart'ta Mersin'den Kayseri'nin Bünyan ilçesine götürülen cezaevi aracının devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 11 kişi yaralanmıştı. Kazanın ardından Kayseri Şehir Hastanesi'nde tedavi gören Nebi Çullu, tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak şehit düştü. Cenazesi, Kayseri İl Jandarma Komutanlığı'nda düzenlenen törenin ardından memleketi Adana'ya getirildi ve burada toprağa verildi.

Cenaze töreninde şehidin eşi Emine ve oğlu Yusuf Mert (19) büyük bir üzüntüyle gözyaşlarına boğuldu. Cenaze namazının ardından Nebi Çullu, Çukurova ilçesinde bulunan Kabasakal Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlandı.

Törene, Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Halis Zafer Koç, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Coşkun Sel, Adana Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Arıkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ