Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, 31 Mart'taki seçim sonucunda göreve gelmesinin ardından eski başkan Cengiz Ergün'ün sabah saatlerinde belediyeye gelerek usulsüz bir işlem yapmaya çalıştığını açıkladı. Zeyrek, konuyla ilgili suç duyurusunda bulunarak, "Sizin cebinizden çıkan her bir kuruşa sahip çıkacağım demiştim. Gerekeni yapıyorum." ifadelerini kullandı.

Cengiz Ergün ve Ferdi Zeyrek olayı nedir?

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ferdi Zeyrek, eski başkan Cengiz Ergün'ün sabah saatlerinde belediyeye gelerek usulsüz bir işlem yapmaya çalıştığını açıkladı. Zeyrek, sosyal medya üzerinden yaptığı videolu paylaşımda, eski başkanın usulsüz işlem girişiminin belediye personelinin direnciyle engellendiğini belirtti. Zeyrek, şu ifadeleri kullandı:

"Kıymetli hemşehrilerim, Avukatlarımla birlikte Manisa Büyükşehir Başsavcılığındayım. Bu yola çıktığımız ilk gün size bir söz vermiştim. Sizin cebinizden çıkan her bir kuruşa sahip çıkacağım demiştim. Gerekeni yapıyorum.

Cengiz Ergün, 15 yıl boyunca belediyenin yolunu unutmuş gibi sabah erken saatlerde belediyemize gelerek MASKİ'den 130 Milyon TL, Manisa Büyükşehir Belediyesi bütçesinden ise 480 Milyon TL ödeme yapmaya çalıştı.

Ancak bu büyük ve şaibeli operasyona hiçbir belediye çalışanı imza atmadı. İşlerinden olma pahasına bu usulsüzlüğe dur dediler.

İşte birlikte kurduğumuz Manisa İttifakı budur! Şimdiden halkımızın parasına nasıl sahip çıkıyorsak, 5 yıl boyunca da bizlere emanet edilen bu kaynağın hunharca harcanmasına asla izin vermeyeceğiz."

Seçim Sonrası Ortalık Karıştı Cengiz Ergün Ve Ferdi Zeyrek Olayı NedirFerdi Zeyrek'in açıklamalarına göre, eski başkanın MASKİ ve belediye bütçesinden toplam 610 milyon TL'lik ödeme yapmaya çalıştığı belirtiliyor.

Sosyal medyadan gelen tepkiler ne yönde?

  • Gazeteci Muhammed Vefa:

“Manisa'dan korkunç bilgiler geliyor. MHP'li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve adamları birçok şirket ve kurumlarda dosyaları yok ediyor. Manisa'da Türkiye tarihinin en büyük yolsuzluk dosyalarından biri ortaya çıkacak. Çökülen şirketler, kara para, usulsüz işletilen birçok şirket var.”

- Cengiz Ergün bugün belediyeden 610 milyon TL'yi usulsüz bir şekilde çıkarmaya çalışmıştı.
- İddiaya göre Ergün'ün söz konusu parayı damadı Engin Anlı'ya yakın kişilere göndermeye çalıştı. 
- Cengiz Ergün'ün iki damadı da belediyede üst düzey noktada bulunuyordu. 
- Cengiz Ergün bu iddialara karşı sessizliğini koruyor.
- Yolsuzluğun Ankara'ya sirayet edeceği de belirtiliyor. 

Şaibeleri açıklamaya devam edeceğim.

Seçim Sonrası Ortalık Karıştı! Cengiz Ergün Ve Ferdi Zeyrek Olayı Nedir (2)

  • Hacı Nuh Kaya

MHP’li Cengiz Ergün düştü, Manisa FK düşecek, 

Osmanlısporu hatırlayan var mı? 
İ. Melih Gökçek ABB başkanıyken belediyeden, Osmanlıspor’a aktarılan paraları hatırlayın, kara paraların nasıl aklandığını, belediyenin nasıl soyulduğunu hatırlayın.. 

İ.Melih Gökçek düştü Osmanlıspor düştü..

Manisa'da Cengiz Ergün, Manisa FK’yı kurdu. Belediyeden hortum bağladı, kara paralar ve soyulan belediye. hem de ne soygun.. korkunç rakamlar.

Kaynak: HABER MERKEZİ